Yakuza: Like a Dragon

Verdikt

Pokračování gangsterské ságy Yakuza v podobě neobvyklého sedmého dílu dorazí na pulty západních obchodů již 10. listopadu.

Počítač

WindowsWindows

59,99 €Steam

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

PlayStation Store

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Microsoft Store
Předobjednat

Další informace

Výrobce: Ryu ga Gotoku Studio
Štítky: tahová, krimi, jrpg, rpg

Yakuza: Like a Dragon sice vyšla už 16. ledna, ale pouze v Japonsku a jen na platformě PlayStation 4. Na její vydání na západních trzích jsme měli čekat do 13. listopadu, ale jakmile došlo k oznámení launche Xboxu Series X/S, byznysová jednání se dala do pohybu. Výsledkem je posunutí data vydání na 10. listopad, které platí pro téměř všechny platformy.

V den uvedení nového Xboxu na trh si novou Yakuzu zahrajete na Xboxu Series X, Xboxu Series S, Xboxu One, PC (HW nároky pod článkem) a PlayStationu 4. Jediný, kdo musel z kola ven, byl PlayStation 5, který se hry dočká až 2. března příštího roku. Je to trochu podivné vzhledem k historii série, jejíž díly byly povětšinou exkluzivní právě pro konzoli od Sony.

Majitelé obou PlayStationů mohou počítat se zdejší obdobou služby Smart Delivery, tedy Yakuza: Like a Dragon zakoupená pro PS4 vám zajistí tu samou hru na PS5 bez nutnosti dalších plateb. Platí to jak pro digitální, tak diskovou verzi hry. S čím ale nemůžete počítat, je přenos uložených pozic mezi konzolemi.

Novinky doprovází ještě oznámení o chystané filmové adaptaci série Yakuza. Tu Sega natočí ve spolupráci se západními studii 1212 a Wild Sheep. Zatím má pouze producenty a teprve hledá scenáristy. Nebudou to ale mít jednoduché, protože pokud se scénář nezalíbí tvůrci série Tošihirovi Nagošimu, k natočení prostě nedá zelenou.

Tak snad se v Hollywoodu zrodí důstojná adaptace, na kterou bude mít smysl zajít do kina (když nás do něj pustí). Dokážete si to ale vzhledem k předloze představit? Yakuza umí být zejména v soubojích a vedlejších aktivitách pořádně ulítlá a zpracovat něco takového na stříbrném plátně tak, aby to dávalo smysl i západnímu fanouškovi, asi nebude nic jednoduchého...