WTF?! Relaxing Brain Game

Verdikt
90

Krásně vypadající logická hra s perfektně zvládnutým designem. Chcete-li jen tak objevit každou úroveň, dočkáte se průměrné obtížnosti. Pokud však hodláte projít hru na 100%, pořádně se zapotíte.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Infinity Games
Štítky: logické

WTF?! není zkratka anglické nadávky, ale chytrý název ještě chytřejší mobilní hry What the Fox: Relaxing Brain Game. Vaším úkolem je dostat smečku lišek do bezpečné a vyhřáté nory. Lišky se však trochu zbláznily a nedokáží cestu najít sami. Dokonce mohou jít špatným směrem a úplně se ztratit v nekonečné prázdnotě.

Liškami můžete pohybovat pouze ortogonálně tak, že do nich cvrknete prstem. Liška pak běží v daném směru, dokud nenarazí na překážku. Pokud před ní není žádná překážka, jednoduše vám uteče z obrazovky a musíte začít od začátku. Pokud se však zarazí o překážku (strom nebo jiná liška), můžete do ní opětovně cvrknout a tímto způsobem jí dostat až do nory. Pro splnění úrovně je nutné uklidnit všechny lišky poztrácené po lese.

V úrovních postupně roste náročnost. Jednak přibývá počet lišek, a pak se obměňuje i prostředí a jeho charakteristiky. Můžete tak narazit třeba na suché křoví, které vydrží pouze jeden náraz lišky a poté zmizí. Nebo může většina lišek dřímat a musíte je nárazem nejprve probudit. Ještě později se objeví i krabice, které musíte liškami posunovat pro vyřešení puzzlu.

WTF?! skvěle využívá zavedený systém hvězd, který rozšiřuje do nového směru. V každé úrovni jsou rozesety tři hvězdy. Vaším cílem však není nasbírat jich co nejvíc a otevřít si tak další sadu úrovní. K tomu slouží lístečky, které získáváte za libovolný průchod úrovní. Tedy nezáleží na tom, kolik hvězdiček získáte, nemusíte dokonce sebrat ani jednu. Vtip je v tom, že každá úroveň tak nabízí čtyři různé průchody (sebrání 0, 1, 2 a 3 hvězdiček), kde každý vyžaduje naprosto odlišný přístup (budete se divit, jak obtížné dokáže být nesebrat ani jednu hvězdičku).

Po delší době se objevila logická hra, která dělá dobře to, k čemu je určena. Postup skrz úrovně je svižný, hra rychle odsýpá a nové úrovně jsou odemykány téměř neustále. Hledáte-li výzvu s cílem potrápit si mozek, WTF?! je v tomhle více než štědrá. Přijít na všechna řešení každé úrovně vám zabere hodně času. Přidejte k tomu roztomilou moderní grafiku a dostanete jednu z nejlepších logických her na trhu.

Platební model: Liščím dobrodružstvím v podobě čtyř oblastí po 25 úrovních můžete projít zcela zdarma se sem tam vyskočivší reklamou. I mód nekonečného hraní si můžete odemknout dohráním všech úrovní nebo za menší poplatek. Přikoupit si lze i nápovědy, které vás krok za krokem provází jednotlivými průchody úrovní.