World War 3

Verdikt

Trh válečných stříleček pro více hráčů sice ovládají tradiční velké tituly, ale to neznamená, že by se nemohl prosadit nováček. World War 3 má potenciál, ale hru je ještě potřeba pečlivě doladit, zejména po technické stránce. Můžete se přesvědčit sami - titul je k dispozici v programu předběžného přístupu.

Počítač

WindowsWindows

25 €Steam

Další informace

Výrobce: The Farm 51
Štítky: multiplayer, first person, střílečka, moderní válka, válečná, akční

Podzim letos patří mnoha hrám, ale v žánru stříleček s multiplayerem spolu tradičně soupeří Call of Duty s Battlefieldem. Call of Duty: Black Ops 4 sbírá většinou pochvalná hodnocení, která pramení převážně z nového módu battle royale. Na Battlefield V a jeho druhou světovou válku stále čekáme, takže ho stihl předběhnout třetí kandidát s třetí světovou válkou – úplný nováček World War 3. Vypadá slibně, ale kvůli technickým problémům ne každému funguje.

World War 3 láká na několik málo prvků, které ale ve svém žánru platí za nosné pilíře. Předně byl kladen důraz na realističnost. Bojujete ve skutečných oblastech, vžíváte se do rolí skutečných armád, musíte si poradit s propracovanou balistikou a fyzikou. Tvůrci věnovali roky výzkumu chování zbrojí při kontaktu s projektily, aby přinesli co možná nejpropracovanější systém.

Dalšími výsadami nové střílečky jsou plně modifikovatelné zbraně, uniformy, taktické vybavení a vozidla, mezi kterými nechybí tanky. A samozřejmě nemůže chybět důraz na týmové hraní, jak tomu u podobných titulů bývá zvykem.

Jenže poskládat kvalitní tým nebude nic jednoduchého. Nejen kvůli různým sólistům a trollům, ale také z důvodu vážných problémů, které doprovází před pár dny spuštěný early access. Spousta hráčů se nemůže vůbec připojit. Když už se to někomu podaří, hra ho záhy vykopne. Tvůrci ze studia The Farm 51 zkrátka podcenili zájem zákazníků.

SteamCharts vykazují přes 4 000 aktivních hráčů, přičemž maximum od pátečního vydání dosáhlo na úctyhodných 11 000. To je při ceně 25 eur na Steamu docela slušný příjem, ale o budoucnosti projektu to nic nevypovídá. Hodnocení se na základě 4 500+ recenzí nedostalo přes 50 %, a i když tvůrci pracují na opravách, není to ideální start a napravení reputace nebude nic jednoduchého.

Pokud chcete dát World War 3 šanci, počítejte se třemi mapami v lokacích Varšava, Berlín a Moskva a dvěma módy. Recon je určen menším skupinám, které dostanou za úkol zabrat několik bodů, zatímco Warzone představuje komplexní bojiště plné pěchoty, dronů a obrněných vozidel. Na tento mód hra vsází především. Další módy a mapy budou časem přibývat. Snad se ještě předtím podaří vyžehlit technické patálie.