Wonder Park Magic Rides

Verdikt
60

Zajímá vás roztomilé téma inspirované filmem Wonder Park a chtěli byste postavit a udržovat vlastní zábavní park? Lepších tycoon her je dost, ale i tato vás dovede připoutat na hodiny.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: PIXOWL
Vydání: 14. března 2019
Štítky: tycoon, mobilní hry, strategie

Stavění parků nebo měst je oblíbenou kratochvílí počítačových stratégů a dnes i mobilních hráčů. Tento žánr se povedlo jako jeden z prvních přetransformovat ve free-to-play požírač času a není divu, že když producenti filmu Wonder Park přemýšleli, jakou licencovanou hru si nechat udělat, sáhli po tycoon žánru.

Nebudu lhát, Wonder Park na první pohled nevypadá jako příliš dobrý film, natož hra. Zatímco však film nabízí kouzla, hra místo toho stojí na ekonomice. Za chvíli si povíme, že obchod tento titul zachránil, ale nebýt názvu a roztomilých postav, filmové licence byste si ani nevšimli. Prostě stavíte zábavní park plný kolotočů, stánků a dalších atrakcí. 

Hra je zdarma, takže základním omezením bude čas. Každá akce chvíli trvá. Atrakce vydělávají určité sumy za čas a stejně tak stánky vyrábí občerstvení. Stavba stojí čas a rozšiřování parku rovněž. Čas lze samozřejmě ukrátit sledováním reklam a placením prémiovou měnou. A pokud chcete hrát chvíli v kuse, skutečné peníze si připravte. Pokud se však ke hře vrátíte párkrát za den, ucítíte rozumný pokrok i zdarma. 

Pokud byste čekali, že největší příjem vám plyne z atrakcí, budete na omylu. Nevím, jestli to byl záměr, ale hra je dost blízko realitě a nejvíce vyděláte na prodeji občerstvení. Také to vyžaduje trochu pozornosti a plánování. Základní suroviny totiž samy o sobě moc netáhnou, ale jakmile je začnete kombinovat, ceny raketově stoupají. Takový cukrovatový popkorn už je jiná liga a děti se po tom mohou zbláznit. 

Ač jsem to nečekal, pár hodin jsem u hry aktivně strávil. Ve výsledku mohu říci, že není příliš dobře zpracovaná, ovládání není optimální a ani téma ve výsledku není naplno využité, ale stejně vás bude něco stále lákat zpět. Posbíráte peníze z atrakcí, vyrobíte občerstvení, prodáte, možná rozšíříte park… a zase hru odložíte. Největším problémem tohoto titulu je, že si můžete stáhnout mnohem lepší hry ze stejného žánru.