Warhammer Underworlds: Online

Verdikt

Zpráva o práci na počítačové verzi populární a zábavné deskové hry potěšila řadu fanoušků. Od oznámení uplynulo tři čtvrtě roku a rozpracovaná verze Warhammer Underworlds: Online vstupuje do předběžného přístupu, kde si ji můžete vyzkoušet sami.

Počítač

WindowsWindows

29,99 €Steam

Další informace

Výrobce: Steel Sky Productions
Štítky: tahová, fantasy, deskovka, warhammer, strategie

Warhammer před třemi lety nastartoval dodnes velice populární deskovou hru Warhammer Underworlds. Krásné figurky sice musíte vyřezat z platíčka, ale sestavíte je bez lepidla, stačí vám jich jen jednotky kusů, nepotřebujete žádná měřidla, protože hra se odehrává na fixním plánu a řídí ji karetní balíčky a kostky. Pokud čelíte problému, že něco takového byste neměli s kým hrát, pak můžete zkusit štěstí s digitální verzí.

Warhammer Underworlds: Online už je přístupný prvním odvážlivcům v early accessu na Steamu za koncových 30 eur a v tomto stavu má pobýt pouhé dva až tři měsíce. Hra vám dá přístup ke čtyřem unikátním warbandám (sadě figurek s vlastními balíčky karet), z nichž se chopíte jedné a pokusíte se všemožnými způsoby získat víc bodů než váš jediný soupeř.

Jednou cestou k bodům je jednoduše zabíjet nepřátelské jednotky, ale každý hráč má kromě herního balíčku i balíček úkolů, který nabízí další cesty k možnému vítězství. Každá warbanda má své unikátní karty, které po spojení s univerzálními kartami vytvoří balíček přesně podle vašich představ.

Dobrou zprávou je, že univerzální karty budou vycházet s jistou pravidelností a budou dostupné všem hráčům zdarma. Zato nové warbandy si budete dokupovat jako DLC. Fyzická verze hry už má za sebou tři velké základy s podtituly Shadespire, Nightvault a Beastgrave, ke kterým postupně vyšlo přes 20 warband, takže digitální verze má dost prostoru pro své vlastní rozšíření.

Bohužel prvních několik desítek ohlasů nevyzařuje takové nadšení, jaké zažívají hráči předlohy. Warhammer Underworlds: Online je prý skutečně nedodělaná hra, má pomalé tempo, objevují se stížnosti na grafiku a uživatelské rozhraní. A pokud se takový projekt pořádně nerozjede, bude časem čelit malé základně hráčů. A to by byla škoda, protože stolní předloha rozhodně stojí za pozornost.