Warhammer: Chaosbane

Verdikt

Pár pokusů už jsme tu měli, ale snahy o lapení Warhammeru do žánru akčních RPG dopadaly doposud celkem neslavně. Pokud tedy neberete Vermintide za akční RPG. Šanci to změnit má Warhammer: Chaosbane. Přesné datum vydání zatím zveřejněno nebylo, ale alespoň už je ke zhlédnutí video přímo z hraní.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: EKO Software
Štítky: fantasy, akční, rpg

O oznámení izometrického fantasy RPG jsme psali na začátku června a o tři měsíce později ukazuje Warhammer: Chaosbane i záběry z hraní. Inspirace Diablem je rozpoznatelná na první pohled, zasazení do světa Warhammeru už výrazně méně. Ale nic proti dobré diablovce!

Video mimo jiné klade důraz na to, že jde o první akční RPG hru z fantasy univerza Warhammeru. Bystřejší by mohli namítnout, že Vermintide má přece taky RPG prvky, ale když Eko Software trvá na tom, že jsou první, brát jim to nebudeme.

Záběry z hraní ukazují dvojici postaviček prodírajících se podzemím města Nuln zamořeným silami Chaosu, totiž následovníky boha Nurgla, ale stejně tak by to mohli být náhodní démoni. Nepřekvapí ani hratelnost, ani používané schopnosti.

Příjemná je možnost kooperace s kamarády, kteří se mohou připojit prakticky kdykoliv. Ve videu bojovníkovu družinu rozšíří vznešený elfí čaroděj se svou bleskovou magií. Ta je sice smrtící, mág ovšem prakticky nic nevydrží na blízko. Ani tady se žádné překvapení nekoná.

Chaosbane je zasazený zhruba doprostřed časové osy Starého světa a navštívíte v něm třeba Prahou inspirované prokleté město Praag v kůži člověka, trpaslíka nebo lesního či vznešeného elfa. Pokud patříte mezi fanoušky Warhammeru, pak si s ním nejspíš vyhrajete, pro všechny ostatní je tu stále Diablo 3. Anebo Inquisitor - Martyr, pokud vás spíš než fantasy odnož láká svět 40,000. Chaosbane stále nemá oznámené datum vydání.