Vigor

Verdikt

Vyjde sice až začátkem příštího roku, ale naděje vzbuzuje již nyní. Nová hra od českého studia Bohemia Interactive vypadá, že by mohla nabídnout zajímavou variantu současných akčních trendů.

Konzole

Xbox OneXbox One

Microsoft Store
Předběžný přístup

Další informace

Výrobce: Bohemia Interactive Studio
Štítky: multiplayer, střílečka, survival, česká hra, akční, od českých výrobců

Česká střílečka Vigor si vesele vyšlapává cestu skandinávskou přírodou vstříc svému vydání začátkem příštího roku. Bohemia Interactive si do ní na zítřek, 24. října, připravila nový update jménem Ally, tedy Spojenec. Je to tak – konečně se budete moct do rabujícího survivalu podívat i v kooperaci s jedním kamarádem.

Někdo vám tak konečně bude krýt záda, až se někde v opuštěném norském městečku budete prohrabávat cizími věcmi a přemýšlet, kolik toho ještě unesete a jestli už není čas zamířit domů. Protože ono městečko samozřejmě nebude úplně prázdné. Na kořist si brousí zuby i pěkných pár dalších hráčů, a kdo umře, ten přijde o všechno, co nasbíral.

Když ale náhodou přežijete, můžete si za získané suroviny třeba vyrobit zbraně i jejich příslušenství jako optiky (update přidává nové kousky od obojího), nebo své nevalné fondy radši vrazíte do vylepšení svého příbytku. I ten si od zítřka budete moct vylepšit výrazně víc, než to bylo možné v minulosti, což řadu hráčů jistě potěší.

K tomu by teď měl být Vigor pěknější, i díky novému dynamickému počasí. Dříve slunečnou mapu může zasáhnout vánice, která drasticky omezí viditelnost a bude hrát do karet těm kořistníkům, kteří si s sebou vzali brokovnici místo sniperky. Ale když se vám něco takového stane a nebudete na to připravení, nic vám nebrání se prostě sbalit s tím, co už máte, a zkusit svoje štěstí jindy a jinde.

Pokud byste si chtěli vyzkoušet vcelku originální českou odpověď na všemožné survivaly a battle royale, musíte se vypořádat s několika překážkami. Zaprvé, jak už víme, hra ještě oficiálně nevyšla, to se stane až v prvním čtvrtletí příštího roku – zatím se do ní můžete dostat jen skrz early access na Xboxu za 400 Kč. A s tím se pojí další problém, protože jde o exkluzivitu na konzoli od Microsoftu.

Uvidíme, jestli to tak zůstane navždy. Plány po vydání zatím neznáme, kromě jediného. Fixní cena bude po dokončení předběžného přístupu zrušena a Vigor vstoupí do modelu free-to-play, ačkoli ti, co si teď koupí přístup, samozřejmě obdrží nemalé benefity.