UBOAT

Verdikt

Ponorkových simulátorů na poli videoher moc nenajdete a ta největší jména už mají doby své slávy dávno za sebou. Změnit se to pokusí ponorkový titul UBOAT, jehož kvality můžete díky programu předběžného přístupu přezkoumat klidně hned teď.

Počítač

WindowsWindows

24,99 €Steam

Další informace

Výrobce: Deep Water Studio
Štítky: ponorky, realistická, válečná, druhá světová válka, simulace

Nová hra UBOAT vám názorně předvede, jaký byl život německého vojáka v uzavřené plechovce uprostřed oceánu. V ambiciózní prvotině týmu Deep Water Studio je vám svěřeno velení nad ponorkou a celou její posádkou. Její přežití neovlivňují jen nepřátelé, ale i tenčící se zásoby.

Ve hře UBOAT je až překvapivě hodně perspektiv. Je zde pohled na celé kontinenty, kde načrtnete trasu vaší ponorky k cíli. Dále můžete na svůj stroj nahlížet zvenku a po očku sledovat obzor, zda se na něm nemihne britské námořnictvo.

Když svůj pohled přiblížíte, odhalí se vám vnitřnosti ponorky a námořníci pracující na různých úkolech. Jednoduchými příkazy je můžete převelet jinam, aby jednotlivé funkce nabraly na účinnosti. Někdy má smysl operovat v motorové oblasti, určit někoho jako radistu, navigátora, v případě konfliktu potřebujete nabíječe, zaměřovače, opraváře a tak dále.

Ale veškeré akci můžete být ještě mnohem blíž. Můžete se totiž vtělit do jednoho z námořníků, projít se po útrobách ponorky, vidět její problémy a poškození hezky zblízka a manuálně je opravovat. Stejně tak se můžete stát střelcem a pokusit se potopit blízké lodě.

Důležitým aspektem hry budou zásoby. Před výpravou na moře nakoupíte potraviny, kterými následně uspokojíte hlad posádky. Ta musí někdy odpočívat a snadno jí poklesne morálka, což může vést ke zkáze plavidla. Ani energie a kyslíku nemáte nekonečno, takže musíte vypínat nedůležité systémy a neplýtvat drahocennými zdroji.

V UBOAT nebude chybět příběhová kampaň mapující celou druhou světovou válku. Kromě ní se pustíte do sandboxu, ve kterém budete přijímat různé úkoly od velení, reagovat na tísňová volání, prošetřovat signály, čelit náhodným událostem (například bombardování letadly) a mnoho dalšího.

Hra byla úspěšně zafinancovaná před třemi lety na Kickstarteru, kde od 1 500 backerů vybrala zhruba 650 tisíc korun. Nyní se konečně dostává do předběžného přístupu na Steamu, kde ji pořídíte za 25 eur. V rozpracovaném stavu zůstane několik měsíců s předpokládaným datem vydání v příštím roce.