TwoDots

Verdikt
75

Další z řady kvalitních logických projektů netěží jenom ze jména populárního předchůdce. Je větší, hezčí a k základnímu propojování barevných bodů přidává nové nápady. Pokud jste fanoušky rychlých a na pochopení snadných her a zároveň jste ochotni překousnout lehce otravný systém miktrotransakcí, TwoDots vám udělá radost.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

iPadiPad

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Playdots, Inc.
Vydání: 29. května 2014
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, mobilní hry, hlavolamy, logické
Mobilní hříčka Dots z roku 2013 byla vystavěna okolo zajímavého nápadu. Propojováním stejně barevných puntíků jste se snažili získat co nejvyšší skóre. Jestliže se vám však podařilo puntíky dostat do takové polohy, kdy je bylo možné propojit dokola, zmizely všechny tečky dané barvy a vy jste inkasovali pořádnou porci bodů. Hra sklízela vysoká hodnocení, z hlediska obsahu však šlo o chudého příbuzného jiných titulů v žánru. Pokračování TwoDots proto už myslí ve velkém.


Původní koncept nabobtnal hned v několika směrech. Namísto jediného módu se teď hráč setká se stovkami očíslovaných úrovní s postupně narůstající obtížností. Vývojáři z Playdots, Inc. do nich navíc implementovali několik povedených prvků. Jednotlivé levely tak nemají staticky stejnou výchozí pozici a výrazně se liší. Jednou pole s tečkami pokrývá led, který nepovolí okamžitě, ale až napotřetí a jindy zase při nešikovném hraní stravují plochu plameny. Kvitujeme rovněž rozmanitá prostředí a pestrobarevnou grafiku, jež nahradila sterilní bílé pozadí předchozího dílu.


Jak ale tvůrci dokázali udělat TwoDots příjemně inovativním, odvážili se rovněž několika konzervativních rozhodnutí poplatných moderním trendům. Pozor si je především třeba dávat na omezení herních životů na pět. Jedno srdíčko se vám bude doplňovat dvacet minut. Hráč by se měl připravit i na občasné záseky v opravdu těžkých úrovních, kdy jim hra nabídne možnost ulehčit si postup prostřednictvím různých nákupu bonusů v rámci aplikace. A třebaže tato zlepšovadla lze občas získat i prostým hraním, frekvence, s jakou vám TwoDots pomoc nabízí, je už přes čáru.

Nejde ale o žádnou tragédii. Se stáhnutím TwoDots stále dostanete v jádru velmi solidní a chytrou hru v krásném kabátku, na nějž se bohužel nabalila trocha smetí v podobě miktrotransakcí a někdy přestřelené obtížnosti.