Trine 4: The Nightmare Prince

Verdikt

Trine 4: The Nightmare Prince se, zdá se, vrátí k pořádkům, které hráče bavily u prvních dvou dílů. Na pohled vypadá parádně, teď už jen aby se povedlo vyvážit i hratelnost. Hra vychází letos na podzim.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Frozenbyte
Štítky: plošinovka, adventura, hlavolamy, akční, logické

První a na dlouhou dobu poslední oficiální zmínka o dalším pokračování výborné adventurní série Trine se objevila před víc než třemi měsíci a nyní ji konečně následuje plnohodnotné oznámení Trine 4: The Nightmare Prince s kouzelným trailerem, obrázky a informacemi.

Jak už víte z titulku, je důvod k jásotu. Trine 4: The Nightmare Prince se vrací ke kořenům, což je myšleno převážně ve smyslu opuštění od myšlenky třetího dílu převést výbornou plošinovku do v tomto případě horšího 3D. Takže přivítejte zpátky staré dobré 2,5D! Hratelnost se drží čistě ve dvou osách, zatímco prostředí je plně trojrozměrné.

Čaroděj Amadeus, rytíř Pontius a zlodějka Zoya se opět dávají dohromady, aby vypátrali ztraceného prince a zastavili náhlý příval nočních běsů, které pramení z princových nočních můr. Kromě hrdinů se vrací i na fyzice založené hádanky, různé bojové styly, velmi pohádkové prostředí a naprosto fenomenální soundtrack z pera skladatele Ariho Pulkkinena, který stojí za hudbou ve všech předchozích dílech.

Novinky zatím napočítáme dvě. Zaprvé došlo ke kompletnímu předělání soubojového systému, zadruhé hra obsáhne podporu až čtyř hráčů v lokální i online kooperaci. Za koho bude hrát čtvrtý hráč? Za duplicitního hrdinu, nebo nás ještě čeká oznámení nějakého nově příchozího?

To se dozvíme nejpozději letos na podzim, kdy Trine 4: The Nightmare Prince vyjde na PC, PlayStationu 4, Xboxu One a Switchi. Dokonce už známe i cenu, která v případě většiny platforem činí 30 eur, zatímco na Switchi si z nějakého důvodu ještě pět připlatíte.