Tony Hawk's Pro Skater 1+2

Verdikt

Remaky prvních dvou dílů legendární skejťácké arkády Tony Hawk's Pro Skater se, zdá se, povedly přesně tak, jak jsme doufali. Plná verze vychází 4. září.

Počítač

WindowsWindows

Epic Games Store

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

PlayStation Store

Xbox OneXbox One

Microsoft Store
Předobjednat

Další informace

Výrobce: Vicarious Visions
Štítky: hd remake, skateboarding, arkáda, sportovní

Nebudeme vám lhát, ve chvíli, kdy úvodní intro odpálily první tóny skladby Guerrilla Radio od Rage Against the Machine jsme věděli, že jsme ztraceni. A když se na obrazovce začala objevovat prachem zavátá jména a my se začali rozpomínat, kdo to byl ten Chad Muska, Steve Caballero nebo popírač fyzikálních zákonů Rodney Mullen, bylo nám zas dvanáct a o Vánocích 2001 jsme se na svém ještě čerstvém PC proháněli po školní úrovni pirátské verze Tondy Háka 2.

Nostalgie zafungovala na jedničku, a i když má demo jen čtyři tracky ze slibovaného masivního soundtracku, kromě partičky, kterou vedl Zach de la Rocha, v něm nechybí ani legendární Superman od skupiny Goldfinger. Další dva songy jsou nové, a jakkoli nás mrzí, že je soundtrack cenzurovaný (hergot!), nedělají hře ostudu a do její atmosféry dobře zapadají.

Tony Hawk si stále udržuje onu arkádovou hratelnost, kdy už při prvním spuštění hráč dokáže prostým button mashingem předvádět působivou podívanou, ale až pilným tréninkem docílí kýžených bodových výšin. V cestě vám stojí nejen neoblomná gravitace, ale také stresující dvouminutový limit, který je samozřejmě přítomen i v demu. Stále ale funguje neskutečně návyková hratelnost, která člověka neustále nutí „dát si to ještě jednou“ a třeba zas dosáhnout o kus lepšího výsledku.

Úroveň v demu nabízí skutečně jen samotné ježdění, nejsou v ní žádné úkoly. Přesto jsme v ní strávili desítky minut, nadávali u pádů, radovali se z perfektních přistání a vytepávali si do ušních bubínků hudební doprovod. Příjemným obohacením je nicméně přítomnost několika „asistenčních režimů“ (čti cheatů), kterými si lze odemknout třeba dokonalou rovnováhu a vypnout pády. Ke štěstí už chyběl jen režim snížené gravitace, který si dobře pamatujeme z originálu.

Pozitivní je, že hře nemáme co vytknout ani technicky. Grafika, kterou pohání Unreal Engine 4. generace, vypadá velmi slušně, na Xboxu One X jsme neregistrovali žádné bugy nebo glitche ani případné propady snímkové frekvence.

Samozřejmě uvidíme, jak na tom bude plná hra, až jednotlivé mapy zaplní úkoly a aktivity. Zatím to ale vypadá, že Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 bude přesně tou hrou, kterou si můžete zapnout na dvacet minut nebo taky na celé odpoledne. Chceme snad něco víc?