Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands

Verdikt

Velice nadějná kooperativní taktická akce s otevřeným světem. Vyjde 3. března 2017 na konzole a PC.

Počítač

WindowsWindows

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Xbox OneXbox One

K vydání taktické akce Ghost Recon Wildlands chybí necelý měsíc, ale ještě mu bude předcházet otevřený betatest, která proběhne na všech platformách. Zahrát si budete moci konkrétně od 23. do 27. února s tím, že předběžné stažení hry spustí Ubisoft už v pondělí 20. února. V otevřeném betatestu se budete moct prohánět po dvou z jednadvaceti provincií: Itacua, vhodná pro seznámení se se základy hry a Montuyoc, kde to už bude o něco těžší.

Podle vývojářů jde o doposud největší otevřený svět ve hře od Ubisoftu, a byť jsme u konzole s pravítkem neseděli, nechceme tvrzení zatím zpochybňovat. Svět Wildlands se zdá být masivní. Během pár hodin hraní jsme ho v celé jeho šíři samozřejmě neproběhli, ale i ta hrstka úvodních oblastí naznačila velikost, nad kterou by mohly jiné hry žasnout.

A někteří hráči zase ohrnovat nos. Pokud máte ve hrách problém s rozhodováním, a nevíte kam dřív skočit, skočte si raději pro nějakou jinou hru. Ze všech těch ikon na mapě byste totiž dostali osypky. Všichni ostatní, nechť si zkontrolují cestovní doklady a zásoby munice. Vyrážíme do Bolívie!

Stejně jako vám bude v plné hře otevřená celá Bolívie hned od začátku, budete mít v betě přístup do obou provincií od první minuty. Vývojáři sice doporučují začít Itacuaou a následně se přesunout do Montuyoc, ale v opačném přístupu vám nikdo bránit nebude. Betu půjde hrát jak s až třemi kamarády, tak i sám, pouze se třemi počítačem ovládanými parťáky.

Ti jsou většinou užiteční a umí pomoct, ale opět vám nikdo nepřikazuje, jak s nimi máte nakládat. Klidně je můžete poslat bránit nějakou pozici a vydat se do nepřátelské základny sami, na vlastní pěst. Synchronizované střílení vám ale v některých misích bude chybět, bez ohledu na váš herní styl. S Rambo stylem ve všech situacích a misích nepochodíte, byť jde o jeden z regulérních a přijatelných způsobů hraní.

Nám se při hraní uzavřené betaverze osvědčil spíše stealth postup, kdy jsme chvíli postupovali sami a chvíli jsme využívali počítačem řízené kolegy. Zatímco v uzavřené betě byla jen a pouze Ituaca, v otevřené se vám zpřístupní ještě zmíněná Montuyoc. Jen v Ituace není problém nechat více jak pět šest hodin čistého času, a to ani nevysbíráte všechno, co se vám bude nabízet. Pro pořádné vyluxování obsahu obou provincií bychom tak zájemcům o betu doporučili vyhradit si nejlépe celý den.

Otázkou pak je, nakolik se vám bude chtít vyzobávat většinu obsahu v každé z jednadvaceti provincií v plné hře a za jak dlouho začne být hra příliš repetitivní, či rovnou nudná. To se ale z otevřené bety nejspíš ještě nedozvíme. Mezitím si můžete zkontrolovat vaši sestavu, chcete-li hrát Ghost Recon Wildlands na počítači:

Hardwarové nároky

Minimální hardwarové požadavky, vhodné pro hraní v rozlišení 720p a na nízké grafické nastavení:

Operační systém: 64 bitové verze Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10
Procesor: Intel Core i5-2400S 2.5 GHz, nebo AMD FX-4320 4 GHz, nebo podobný
Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 660/GTX 750Ti/GTX950/GTX1050, nebo AMD HD 7870/R9 270X/R9 370X/RX 460 (2 GB VRAM s podporou Shader Model 5.0 nebo lepší)
Paměť: 6 GB

Doporučené hardwarové požadavky, vhodné pro hraní v rozlišení 1080p a na vysoké grafické nastavení:

Operační systém: 64 bitové verze Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10
Procesor: Intel Core i7-3770 3.5 GHz, nebo AMD FX-8350 4 GHz
Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 970/GTX 1060, nebo AMD R9 290X/R9 390/RX 480 (4 GB VRAM s podporou Shader Model 5.0 nebo lepší)
Paměť: 8 GB