Tiny Wings

Verdikt
85

Tiny Wings jsou ukázkovým příkladem, jak jednoduchý koncept a návyková hratelnost nestárnou. I šest let po vydání se jedná o nesmírně populární hru - a to právem, je totiž zkrátka skvěle zábavná.

Mobilní zařízení

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Andreas Illiger
Vydání: 18. února 2011
Štítky: casual, endless runner, na postřeh, mobilní hry, logické

Kdo se někdy nezasnil a neztratil v představách, jaké by to asi bylo volně brázdit oblohu, hrát si s mraky na honěnou a nebýt svázán tíhou zemské přitažlivosti? Podobně je na tom i rozkošný ptáček, jehož křídla jsou sice malinká - což napovídá samotný název hry - ale to mu vůbec nebrání v jeho představách a snech. Nakonec, vždyť on létat opravdu dokáže, jenom k tomu bude potřebovat trochu vaší pomoci.

Často se říká, že nejgeniálnější jsou právě ty nejjednodušší nápady. Pamatujete na Flappy Bird? Nejprimitivnější hratelnost, kterou si snad lze vůbec představit, a svému autorovi vydělala těžké stamiliony. Tiny Wings jsou z podobného soudku, ačkoliv herní mechaniky nabízí přeci jen o nepatrný ždibec složitější.

Vaším úkolem bude doletět s ptáčkem co nejdále. V patách je vám noc - jakmile se setmí, malý letec usíná a herní štace končí. Ústředním prvkem hratelnosti je složení křídel, když podržíte prst na displeji. To opeřence pošle téměř střemhlav dolů. Pointou je tyto sestupy trefovat a řetězit tak, aby se ptáček vždy přesně strefil na svah takovým způsobem, který ho pak ještě větší rychlostí zase vymrští zpět k oblakům.

Toť vše. Ač se to nemusí zdát jako mnoho, Tiny Wings se oprávněně stala oblíbeným prostředkem k ukrácení dlouhé chvíle či čekání pro celé davy hráčů, kterým vůbec nevadí, že už to je pěkných pár let, co hra spatřila světlo světa. Je až s podivem, že tak papírově jednoduchá hratelnost dokáže zabavit celé roky, ale je to tak. Nevěříte? Však si hru vyzkoušejte sami. Je možné, že si vás její pohledná pastelová grafika, příjemná hudba a návyková zábava podmaní také.