The Sinking City

Verdikt

Lovecraftovský horor v potápějícím se městě zatím vypadá velice zajímavě a atmosféra by se dala krájet už v prezentovaných ukázkách. Zda se povede všechno, jak by mělo, se dozvíme 27. června 2019, kdy hra vychází.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Frogwares
Štítky: horor, detektivka, otevřený svět, e3 2018, akční

Jedna z velmi očekávaných her letošního roku se nezadržitelně blíží. Z dřívějška už víte, že detektivní případy nebudete muset louskat v angličtině, ale bude vám k ruce profesionální čeština. Nový trailer se vlastně vůbec poprvé nesoustředí na vyšetřování, ale pouze na děsivé bytosti a souboje s nimi, které budou tvořit značnou část The Sinking City.

Ne každý den v polozatopeném městě Oakmont je slunečný. Takových dní najdete spíš pomálu. Ulice zejí prázdnotou, lidé a rybolidé se schovávají v relativním bezpečí svých domovů. Přesto město funguje. Je zde policie, pošta, tržiště a další společenské nezbytnosti. Takže i krádeže a vraždy. Nicméně k tomu všemu se zde dějí nadpřirozené jevy. Nebo se dějí jen ve vaší ztrápené mysli?

Ať už jsou bytosti z jiných dimenzí skutečné, nebo ne, musíte s nimi bojovat. Jinak vás dostanou a vy určitě nechcete zjišťovat, zda jejich útoky bolí fyzicky, když se vám drápy zabodávají do stehen, nebo psychicky, kdy vás dovedou k úplnému šílenství.

Nový trailer odhaluje dříve neprezentované oblasti a potvrzuje, že se po vodě nebudete jen plavit ve člunu, ale budete chodit i po jejím dně v těžkém skafandru. Jedině tak se dostanete do těch nejděsivějších míst, kde je přítomnost Cthulhu dobře cítit.

Ale i v tomto podivně organickém světě dojde vedle přestřelek s monstry na řešení hádanek. Pokud se nebojíte, The Sinking City vás pozve do svého mokvajícího světa 27. června na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One.