The Settlers

Verdikt

Série Settlers patří do zlatého fondu herní zábavy a pokud se povede vytvořit jejího důstojného pokračovatele, jistě si nikdo stěžovat nebude. O The Settlers zatím příliš nevíme, krom toho, že vypadá aslespoň na pohled velmi pěkně. Hra vyjde na podzim příštího roku.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Ubisoft Blue Byte
Štítky: budovatelská, středověk, strategie

Z gamescomového nebe sněží nebeská retro mana. Po oznámení Desperados 3 tu máme další strategický klenot věků minulých, tentokrát ovšem nikoli stealth, nýbrž budovatelský. Settlers se vrací s novým dílem pojmenovaným jednoduše The Settlers, který by měl kdysi slavnou sérii znovu katapultovat na výsluní.

To se nepovedlo ani The Settlers 7: Paths to a Kingdom z roku 2010, ani The Settlers Online z roku 2012. Magickým letopočtem snad bude 2019, konkrétně podzim, kdy má nová hra vyjít. Co od ní čekat? Samozřejmě budování vlastní společnosti, stavění měst, piplání ekonomiky, válečná tažení… Jen se podívejte na úvodní trailer.

Novým Settlerům se musí nechat, že rozhodně vypadají moderně. Na postupně se rozrůstající městečko statečných průkopníků se dívá opravdu moc hezky, a to jak v době míru, tak během válčení. Hra navíc obsahuje roztomilé oslíky, kdyby snad ještě někdo pochyboval, že je oč stát.

A to není jediná dobrá zpráva pro milovníky téhle série. 15. listopadu se na Uplayi zjeví The Settlers History Collection, která v sobě obsahuje vylepšené verze všech dílů od jedničky až do sedmičky – ty vám tak poběží na moderních systémech a budou uživatelsky komfortnější.