The Pathless

Verdikt

Překrásných her není nikdy dost a jestli se The Pathless něco nedá upřít již nyní, je to bezesporu poutavá stylizace. Jak to bude s herní náplní, se dozvíme příští rok, kdy hra vychází.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Giant Squid
Štítky: indie hra, umění, plošinovka, akční

V roli lovce vládnoucího lukem se v doprovodu věrného jestřába vydáte na ostrov zarostlý kouzelným lesem. Svět The Pathless obklopila temnota, kterou budete muset rozehnat řešením hádanek i v epických bitvách proti silám zla. Osud ostatních máte ve svých rukách, a jestřáb ve svých spárech. 

Se svým jestřábím společníkem musíte totiž postupně kovat silné pouto, podobně jako si v Shadow of the Colossus hlavní hrdina postupně ochočoval svou klisnu. Přestože jste lovcem, musíte si v lesích prokletého ostrova dávat pozor na to, abyste se sami nestali lovnou zvěří.

Háje skryté v roušce neprostupné mlhy skrývají mnohá tajemství a ruiny plné hádanek, jakož i mýtických nepřátel, třeba ohnivých osminohých jelenoještěrů. Čím silnější pouto budete se svým jestřáb mít, tím spíš se vám společnými silami podaří zachránit svět.

V The Pathless tedy nemáte žádné nízké cíle. Nová hra od Giant Squid, složená z části týmu tvůrců meditativního Journey, kteří společně v minulosti společně vyrobili podmořské Abzû, vyjde během příštího roku na PlayStation 4 a v čerstvě otevřeném obchodu Epic Games.