The Medium

Verdikt

Mrazivý horor od našich polských sousedů nás měl před obrazovkami vyděsit ještě tento rok, nakonec ale vývoj zkomplikovala pandemie a plánované vydání jiných vysokorozpočtových her. Potemnělé The Medium by mělo vyjít 28. ledna 2021.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Bloober Team
Štítky: horor, adventura

Nemá cenu chodit kolem horké kaše - ani jako early adopteři nového Xboxu Series X nemůžeme předstírat, že by měla platforma zajímavých nových exkluzivit na rozdávání. Popravdě nemá žádné, a tak jsme pohled upínali k prosincovému vydání chystaného hororu The Medium.

To sice nespadá do okázalé AAA produkce, láká nás na něm ale neotřelý nápad s dvěma dohromady propojenými světy, přítomnost Akiry Jamaoky, dvorního skladatele hudby pro sérii Silent Hill, a taky prostý fakt, že v aktuálním rozpoložení zkrátka potřebujeme svou pravidelnou dávku bubáků.

Bohužel my i všichni podobně zaměření hráči budeme muset čekat o kus déle. Vývojáři ze studia Bloober Team totiž oznámili, že se vydání The Medium přesouvá až na příští rok.

Nový termín vydání je stanoven na 28. ledna, autoři jako důvod zmiňují jak koronavirovou situaci v Polsku, tak datum vydání jiných her, které v prosinci mají dorazit na trh. Je tedy zřejmé, že The Medium vyklízí pole pro Cyberpunk 2077, který má vyjít 10. prosince (teď už fakt doopravdy). 

Bloober Team, který má na kontě dvoudílnou sérii Layers of Fear, cyberpunkový Observer (jenž se brzy dočká verze pro next gen platformy, bohužel však nikoli přes bezplatný update) a loňský propadák Blair Witch, slibuje, že The Medium bude jeho dosud nejambicióznějším projektem a že se můžeme těšit na opravdu působivý psychologický horor.

Z dřívějších vyjádření vyplývá, že na hru má studio k dispozici nejen podstatně vyšší rozpočet, ale také že teprve síla nového hardware umožňuje realizovat kreativní vizi tvůrců. Kromě Xboxu Series X a S vyjde i na PC, projekt původně pochází už z éry Xboxu 360.