The Last Campfire

Verdikt

Pracovat dekádu na jednom projektu musí být poměrně ubíjející, je tedy logické, že se alespoň část zdrojů Hello Games přesunula k jinému projektu. Jedná se o stylizovanou a sympatickou adventuru, která má vyjít v roce 2019.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Hello Games
Štítky: adventura, logické

Určitě vás už několikrát napadlo, jak asi bude vypadat další projekt studia Hello Games. U No Man’s Sky přeci nevydrží věčně, i když nepřestávají tvořit zásadní updaty posouvající hratelnost zase o kousek dál. Ve studiu se skutečně dělá na něčem novém. Něčem mnohem méně ambiciózním, přesto velice zajímavém. Představuje se adventura The Last Campfire.

Žádný strach. Další vývoj rozsáhlého vesmírného sandboxu prakticky není nijak ohrožen. Na The Last Campfire dělají všeho všudy dva vývojáři z Hello Games – Chris Symonds a Steven Burgess. Šéf studia Sean Murray jen sem tam zasáhne, ale aktivně se neúčastní vývoje. Zmiňovaní tvůrci naštěstí mají s menšími hrami zkušenosti díky podařené plošinovce LostWinds.

Pěkný trailer toho o The Last Campfire mnoho neprozrazuje a ani steamová stránka nezachází do přílišných detailů. Roztomilá postavička připomínající maňáska je ztracena v cizím světě plném puzzlů, ze kterého se snaží uniknout. Vypadá to na němé vyprávění pomocí prostředí, jehož stylizace je jedním z lákadel.

„Stejně jako kraťasy od Pixaru je toto způsob, jak podpořit kreativitu a nové členy studia,“ řekl Sean Murray PC Gameru a dodává: „Jsem pyšný, že naši dva tvůrci dokázali vytvořit něco tak umělecky zajímavého, ale zároveň zábavného a unikátního. Připomíná mi to, proč miluji práci v Hello Games.“

Inspirace pro hru nepochází jen z LostWinds, ale hledala se i ve skvělých kouscích jako Journey, The Witness a Brothers: A Tale of Two Sons. Fandíme podobným menším projektům. Ne všechno musí být přílišně megalomanské. Eliminuje to mimo jiné možnou míru zklamání. Jestli bude The Last Campfire opravdu zábavná a unikátní, se dozvíme v příštím roce.