The Blackout Club

Verdikt

Člověk, co by vzhledem k portfoliu tvůrců čekal spíš nějakou další akci, by se spletl. Místo toho se pustili do hororové adventury s kooperačním multiplayerem. O kvalitách se můžete přesvědčit sami, hra je v programu předběžného přístupu. Plná verze by měla vyjít zhruba za půl roku.

Počítač

WindowsWindows

19,99 €Steam

Další informace

Výrobce: Question
Štítky: horor, thriller, indie hra, kooperace, adventura

Kdy jindy se vytasit s hororovou hrou než v době Halloweenu. Bývalí tvůrci Bioshocku ze studia Question vstoupili do předběžného přístupu se svojí druhou hrou The Blackout Club. Sice jde o zase další kooperaci čtyř hráčů, ale tentokrát se to obejde bez bezduchého střílení zombií. Nejde o akční střílečku, ale o hororovou adventuru s docela jiným stylem.

Dokud všichni spí, nikdo si ničeho nevšimne. Jenže jakmile se začnou probouzet děti, zjišťují, že se v jejich městě děje něco divného. Probouzí se totiž uprostřed lesů a na kolejích, kam došly nevědomky ve snách. Záhy spatřují dospělé, kteří bloudí ulicemi a netuší o světě. Když se jim pak ztratí kamarád, je načase podělit se o podivné zážitky s úřady. Ty samozřejmě ničemu z toho nevěří.

Co s tím? Chce to důkaz! A zde přicházíte na řadu vy. V až čtyřech hráčích vyrážíte v dětských tělech na noční tah plný děsivých obrazů. Za každou cenu se musíte vyhnout dospělým, kteří i ve spánku představují hrozbu. Hlavně ale máte za úkol natočit na mobil co nejvíc důkazů a přežít noc, aby vám konečně všichni uvěřili.

Protože nejde o pouhou náměsíčnost, ale o nadpřirozený jev, všimne si vás kromě prostých sousedů i tajemná entita The Shape, která netouží po svém odhalení. Horší je, že vy si jen těžko všimnete jí. Její obraz je totiž imunní vůči bdělým dětem, proto musíte zavřít oči.

Díky tomuto mechanismu do hry vstupuje pořádná porce napětí, zvlášť když před Shapem utíkáte. Abyste viděli na cestu, musíte mít oči otevřené, ale abyste zjistili, kam se Shape ubírá, musíte je naopak zavřít.

V průběhu early accesu přibude možnost stát se Stalkerem. Zatímco s kamarády kooperujete napříč nocí, páčíte zámky, uspáváte náměsíčné šipkami z kuše a v sebeobraně jim dáváte dávku taserem (děti zkrátka neprolévají krev), úplně cizí hráč vás pozoruje ze stínů a natáčí na mobil. Záběry pak předá Shapovi a pomůže tak straně zla k vítězství.

Mechanismy zavírání očí, Shape a Stalker i samotné příběhové zasazení na papíře znějí dobře. Snad nebude praxe jiná. Tvůrci zaujali svět už svou prvotinou The Magic Circle, jejíž demoverzi najdete na Steamu. Zároveň jde o vývojáře, kteří pracovali na prvních dvou Bioshocích, takže zkušenosti s vývojem jim nechybí. The Blackout Club bude v předběžném přístupu zhruba půl roku a doufejme, že se z něj vyklube hra hodná vašeho času.