Tetroid

Verdikt
70

Zábavná variace klasického hlavolamu dokáže zabavit na dlouhou dobu a navíc je zdarma. Zkuste si ji.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Cloud Games
Štítky: browser-gaming, zdarma, hlavolamy, online, logické

Když se prosadí nějaký titul či nějaký koncept, je normální, že pak přicházejí další, které se snaží o různé variace či napodobeniny. To samozřejmě platí i o jedné z nejslavnějších videoher vůbec. Řeč je o legendárním Tetrisu, který vyvinul ruský programátor Alexej Pažitnov před více jak třiceti lety (konkrétně v roce 1985). Na spočítání všemožných podobných her, které za tak dlouhou dobu spatřily světlo světa, by vám nestačily prsty na rukou celé armády. Jednou z nich je i Tetroid, a jedná se o variantu zdařilou.

Vaším úkolem bude vzít jednu ze tří kostiček ve spodní části obrazovky a libovolně ji přesunout do hracího pole. Jakmile takto umístíte všechny tři kostičky, objeví se další. Cílem je tyto cihličky skládat tak, aby vytvořily souvislou čáru dotýkající se buď bočních nebo horních stěn. Když se tak stane, linie zmizí a uvolní prostor. Hra končí, pokud už vám nezbude místo pro umístění dalších kostiček.

Je tedy jasné, že se v podstatě jedná o Tetris s volným kladením kostiček. Ty však, na rozdíl od vzoru, nemůžete otáčet, což obtížnost hlavolamu poměrně zvyšuje. Rovněž se nenechte zmást barevným odlišením - hotová čára se počítá, ať už je postavená z jakýchkoliv barev.

Koncept je jednoduchý, ale hratelnost vlastně vcelku rozmanitá a bohatá, protože kombinací kostiček je vcelku pochopitelně gigantické množství, takže se Tetroid jen tak neokouká. Nenabízí sice jinou motivaci, než je dosažení co nejvyššího skóre, ale to nevadí, protože se ani nemá jednat o kompetitivní či bůhvíjak obsahem napěchovanou záležitost. Jde o hru, která vám má potrápit mozek a kombinační představivost, což se jí daří na jedničku.