Tank Raid Online

Verdikt
65

Online arény jsou na telefonech stále populárnější. Tato vás vezme do bitvy s dalšími pěti hráči. Titul navíc nabídne několik herních módů i speciální tanky k odemknutí.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: WolfFun
Vydání: 1. června 2018
Štítky: tank, mobilní hry, akční

Ne vždy je nutný zcela originální nápad, aby vznikla povedená a zábavná hra. Autoři tohoto titulu zřejmě hráli nějaký MOBA kousek, třeba League of Legends, a napadlo je, že by to mohla být velká zábava s tanky.

A ona to zábava je, i když trochu menší, protože se musela vměstnat na displeje mobilní telefonů. Mapa je o poznání těsnější a zapomeňte také na nějaké obranné věže nebo další bojové jednotky. V malé aréně proti sobě stanou dva týmy po třech hráčích. To znamená bojiště o šesti tancích, které si půjdou po krku a pokusí se opanovat střed mapy, ve kterém čeká magický orb s netušenou silou.

Právě magický orb hraje ústřední roli ve většině módů. Naprostým základem je Deathmatch, ve kterém nositeli propůjčuje větší sílu, ale na konci je rozhodující stejně pouze počet zabití. V režimu Galaxy Football se ho pokusíte dopravit do branky soupeřů a v 1 proti čtyřem zase zkusíte vydržet nápor převahy. Každá bitva trvá několik minut, kdy o vašem přežití rozhodne především schopnost ovládat tank. 

Postupem hrou si odemykáte nová bojová vozítka, která se liší především základním útokem. Některé tanky koncentrují palbu v úzké linii, jiné mají hlaveň spíše jak brokovnici. Ostatní přemůžete pak především chytrým a přesným používáním speciálních schopností, kam patří třeba krátkodobý štít, rakety nebo plošný detonátor. Podobně jako v Clash Roayle vyhráváte bedny, ze kterých získáváte nové předměty. Můžete také vylepšovat i ty, které už vlastníte.

Tank Raid je přímočará online aréna, ve které si můžete užít spoustu zábavy, když vás již bojující kostlivci nebo fantasy draci nebaví. Tanky jsou tu trochu sci-fi, ale vždy naleznete spoluhráče a postup hrou je rozumně rychlý. Jako největší chybu hry vidím ovládání, které není vždy úplně přesné a rychlé, což byste od online střílečky většinou vyžadovali.