System Shock (remake)

Verdikt

Kompletní předělávka kultovní klasiky už je ve stavu, kdy se ho tvůrci odhodlali nabídnout na zkoušku. Kvality jejich práce tak můžete sami posoudit z bezplatného dema. Datum vydání plné verze je zatím nicméně ve hvězdách, ale mělo by to snad být letos.

Počítač

WindowsWindows

Steam

Další informace

Výrobce: Nightdive Studios
Štítky: sci-fi, hd remake, first person, kyberpunk, akční, rpg

Kolem značky System Shock je poslední dobou poměrně rušno. Na pokračování v podobě System Shocku 3 pracovalo až donedávna OtherSide Entertainment. Projekt byl ale prý příliš ambiciózní pro tak malý tým, a proto studio propůjčilo licenci a výsledky své práce čínskému technologickému gigantu Tencentu.

System Shock 3 ovšem není jediný aktuálně vyvíjený projekt v sérii. Na kompletním přepracování prvního System Shocku dělají v Nightdive Studios a autoři fanoušky nově vydaným demem ujišťují, že rozhodně nikam neodcházejí, do Číny se nestěhují a vývoj remaku běží sice dlouho, ale relativně hladce. A práva na značku patří stále autorům, Tencent má licenci pouze na pokračování.

System Shock se odehrává v roce 2072 a vypráví o hackerovi, který se na vesmírné stanici probouzí z léčivého kómatu. Zatímco spal, stihlo se odehrát něco velmi podivného a namísto lékařů se teď po chodbách producírují kyborgové a mutanti.

Remake zachová původní příběh, kyberpunkové zasazení a hratelnost, dodá nicméně nový šmrnc v podobě hezčí grafiky. Ta se přece jen od roku 1994 trochu posunula.

Nové demo, kde si poprvé můžete odemykat a zkoušet nové zbraně, najdete na Steamu a na GOGu (odkaz ke stažení je vpravo od článku). System Shock s klasickou atmosférou, ale moderním vizuálem pod taktovkou Nightdive by měl vyjít ještě v letošním roce. Kromě toho autoři pracují i na remasteru System Shocku 2.