Svoboda 1945

Verdikt

Hry už dávno nejsou médium jen s jedním rozměrem. Doba i úroveň technologií jim dovoluje zkoumat a zaobírat se širokým polem témat. Svoboda 1945 má zabavit, ale i poučit, poskytnout náhled do národních dějin a představit jedno historické období. Hra vyjde příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

„Válka skončila, ale mír nenastal. Historická adventura odehrávající se v českém pohraničí. Odhalte staré křivdy a zapomenuté události. Kde je hranice mezi spravedlností a pomstou? A rozhodnete se stejně, když půjde o vlastní rodinu?“

Popis hry Svoboda 1945: Liberation na nové oficiální stránce neslibuje radost. Hra, nechce kouzlit úsměvy. Prožijete v ní temnou dobu následující po konci války. Budete svědky odsunu Němců, nástupu komunismu a hlavně nevybíravého chování lidí, kteří si tím vším museli projít.

Svoboda 1945: Liberation (nový název má hru přiblížit zahraničnímu publiku) v sobě míchá hrané dialogy s obtížnými volbami a komiksové vyprávění stejně jako předchozí hra studia Charles Games, Attentat 1942.

Tvůrci mají po příběhové stránce hotovo, takže už jim nic nebránilo vydat první plnohodnotný trailer, ze kterého sálá napjatá atmosféra. Dokončený příběh rovněž znamená blížící se datum vydání, které připadá na začátek příštího roku jak na PC, tak na mobilech. Do té doby nás tvůrci ještě hodlají informovat o nových interaktivních vzpomínkách, o hře o kolektivizaci, karetní hře a také nové mapě, ať už to vše značí cokoliv.