Stygian: Reign of the Old Ones

Verdikt

Lovecraftovského hororu není nikdy dost. Tenhle si navíc můžete vyzkoušet v bezplatné demoverzi. Plná verze děsivého RPG pak vyjde příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Steam

Další informace

Výrobce: Cultic Games
Štítky: horor, indie hra, rpg

Letošní dávku Lovecrafta představuje říjnová hororová detektivka Call of Cthulhu, případně ještě ne moc povedený Cultist Simulator. I příští rok bude na výběr z minimálně dvou titulů – akční adventury The Sinking City a tahového RPG Stygian: Reign of the Old Ones. Poslední jmenovaná se připomíná depresivním videem, které zve k vyzkoušení dema.

Stygian: Reign of the Old Ones se, jak už název napovídá, odehrává v době, kdy Zemi ovládly prastaré bytosti z knih H. P. Lovecrafta. Tentokrát nikdo nezabránil kultistům v jejich vyvolání, takže se lidstvo ocitlo na samotném dně. Všude panuje zmar, málokdo z těch hrůzných výjevů nezešílel.

Vy hru začínáte s ještě docela neotřesenou příčetností, ale nadcházející události ji pořádně otestují. Jakmile si vyberete jeden z osmi archetypů s unikátními schopnostmi a pokřiveným příběhem, zvolíte si svůj vlastní cíl. Ale opravdu vlastní. Záchrana světa už zkrátka není možná, takže můžete zachránit leda tak sebe.

Jak u vás začne nastupovat šílenství a chápání se začne ztrácet v mlze, přestanete si rozumět s některými lidmi. Vaše aktuální osobnost přímo ovlivňuje vaše možnosti v košatých dialozích, zároveň i vaše bojové schopnosti v tahových potyčkách s nepříčetnými obyvateli Arkhamu.

V Stygian: Reign of the Old Ones se můžete věnovat i kouzlům, ale v takovém případě se možná dočkáte ještě horšího stavu. Využívat svou mysl tímto způsobem zkrátka není nic normálního. Všudypřítomná depka hře dodává skvělou atmosféru a že se i dobře hraje, se můžete přesvědčit sami díky demoverzi na Steamu. S plnou hrou počítejte v příštím roce.