Stray

Verdikt

Další důkaz, že nezávislá scéna rozhodně není skoupá na zajímavé nápady a neotřelá zasazení. Lidstvo skončilo, roboti přežívají a vedle nich... kočky. Putování jedné z nich si ve Stray vyzkoušíte na vlastní kůži. Hra vyjde v roce 2021.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Další informace

Výrobce: BlueTwelve Studio
Štítky: sci-fi, postapokalypsa, adventura

Kterými dvěma klíčovými slovy si momentálně podmaníte internet? Když vynecháme porno, jsou to díky své roztomilosti rozhodně kočky, to je nadčasová záležitost. No a kyberpunk teď slaví éru velkolepého návratu. Menší nezávislá hříčka Stray od francouzského studia BlueTwelve tvořeného veterány z Ubisoftu (a jejich čtyřnohými mazlíčky) má tedy všechny předpoklady k úspěchu.

Její koťátko se z domova zaběhlo trochu dál než dva bloky. Ocitlo se totiž v kyberpunkovém městě obydleném pouze androidy a spolu se svým dronem B12 bude muset odhalit prastaré tajemství, aby se z neonové metropole mohlo vrátit zase zpátky domů.

Teaser na konferenci Sony neukázal nic moc z konkrétní hratelnosti, zasazení a premisa ale zní i vypadají skvěle. A moc rozkošně. Prozkoumávat svět kočičíma očima zpod podvozků aut či naopak z výšky střech bude rozhodně spíš odpočinkovou záležitostí než zběsilou akcí.

Stray vyjde v průběhu roku 2021 na PC a PlayStation 5.