Star Wars Battlefront II

Verdikt

Pokračování fenomenálně vypadající akce pro více hráčů, které tentokrát nabídne i příběhovou kampaň s neotřelým zaměřením - zahrajete si v ní za Impérium. Vydání se plánuje na 17. listopadu 2017.

Počítač

WindowsWindows

Oficiální stránky

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Oficiální stránky

Xbox OneXbox One

Oficiální stránky

Další informace

Výrobce: EA DICE
Štítky: sci-fi, star wars, multiplayer, fantasy, fps, akční

Herní výstava Gamescom hned od začátku představuje své největší hvězdy, k nimž pochopitelně patří také Hvězdné války, konkrétně Star Wars: Battlefront II. V novém traileru si prohlédnete letecké souboje na různých planetách či ve vesmíru, a ve stíhačkových kokpitech potkáte spoustu starých známých. Jeden z pilotů je zelený a nezvládá syntax, ale diskuzi mnohem víc podnítil jiný, velmi překvapivý charakter. Jeho (nebo spíš její) přítomnost ještě nebyla potvrzena, ovšem internetové drbny už mají jasno. 

Je to Anakinova učednice Ahsoka Tano! Tedy možná. Tenhle nápad lidem do hlavy nasadila jediná věta pronesená ženským hlasem, která zazněla během segmentu zasazeného do období Klonových válek. A protože víme, že klony Jango Fetta jsou obdařené mužným hlasem… No, dva plus dva rovná se čtyři. Připomínáme, že hra se bude tentokrát věnovat třem různým érám – původní trilogii, nové trilogii, a… nejnovější trilogii? Zkrátka Force Awakens a spol. Proto se vedle Poe Damerona vzduchem a vakuem prolétne i Darth Vader, Darth Maul, nebo už zmiňovaný Yoda.

Letecké bitky najdete v módu Starfighter Assault. Tam se utká 24 živých hráčů doplněných 40 boty, a jejich úkolem bude splnit konkrétní cíl – například ubránit či naopak zničit hvězdný destruktor. Do bitvy nezasáhnou jen obvyklé stíhačky obou stran (X-Wingy, TIE, Supí droidi), ale i legendární lodě známé z filmů, z nichž ta nejpřitažlivější je určitě Millenium Falcon. Tyhle speciální kousky budou také disponovat unikátními schopnostmi a určitě se prokáží být výrazně silnějšími než běžná technika.

Snad ani nemusíme zdůrazňovat, že samotný trailer je audiovizuálně naprosto fantastický. Na začátku si možná řeknete: „No jo, další festival CGI!“ Ale to jste zapomněli na skutečnost, že DICE to s grafikou umí jako málokdo. Uprostřed traileru narazíte na sekvenci z pohledu třetí osoby, která je očividně vzatá přímo ze hry, a je vypovídající, že z videa absolutně nevyčnívá. Ovšem i na minulý Star Wars: Battlefront se koukalo velice hezky a hratelnost nebyla nic zázračného, takže z podobných videí zatím těžko cokoli usuzovat o konečné kvalitě hry.

Star Wars: Battlefront II vyjde 17. listopadu na PC, PlayStation 4 a Xbox One, a kromě multiplayerových hrátek vás tentokrát čeká i poctivá kampaň pro jednoho hráče, v níž si dokonce zahrajete za „ty zlé“. Pakliže vás zajímá spíš hra více hráčů, můžete zvážit předobjednávku, díky níž se dostanete k modifikacím schopností Kylo Rena a Rey, získáte nové skiny, vylepšení… vyčerpávající podrobnosti si můžete přečíst tady.