Star Wars Battlefront II

Verdikt

Pokračování fenomenálně vypadající akce pro více hráčů, které tentokrát nabídne i příběhovou kampaň s neotřelým zaměřením - zahrajete si v ní za Impérium. Vydání se plánuje na 17. listopadu 2017.

Počítač

WindowsWindows

Oficiální stránky

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Oficiální stránky

Xbox OneXbox One

Oficiální stránky

Další informace

Výrobce: EA DICE
Štítky: sci-fi, star wars, multiplayer, fantasy, fps, akční

DICE se zjevně rozhodli experimentovat a zároveň splnit přání hráčů, která v prvním Battlefrontu nezvládli. Rozšířený, plnohodnotný trailer totiž potvrzuje, že kampaň odehrajete za velitelku imperiálních speciálních jednotek Inferno Squad jménem Iden Versio. Ta na Endoru přihlížela explozi druhé Hvězdy smrti a stala se jedním z hlavních aktérů boje Impéria proti Rebelům a zároveň tak byla svědkem vzniku Prvního řádu. Takže ano, zahrajete si za „ty zlé,“ přesně v duchu TIE Fighter.

Kampaň by měla pokrýt úctyhodných třicet let, které od sebe dělí Návrat Jediho a Síla se probouzí, což potvrzuje i mladý Luke Skywalker. Teoreticky může Battlefront II přidat solidní porci informací do stále budovaného kánonu a také se asi objeví vícero známých tváří. Sice se vsadíme, že ke konci kampaně asi začne Iden pochybovat o tom, zda bojuje za správnou stranu (není divu, vzhledem ke kompetenci velitelů Prvního řádu), ale i tak bude hrdinný boj nezlomených imperiálních sil proti vzestupu Nové republiky zajímavě nový úhel pohledu.

S TIE Fighter bude mít Star Wars: Battlefront II společnou další věc. Vrátí se totiž vesmírné souboje stíhaček a to už samozřejmě hovoříme o multiplayeru, který byl pro sérii Battlefront vždy klíčový. Ve vesmíru se bude moci utkat 24 hráčů, zatímco v pěchotních bojích jich bude 40. Mapy obsáhnou ikonická bojiště ze všech filmů, takže tu bude jak bitva o Theed na Naboo, sněžná válka na Hothu, džungle Endoru, přestřelky v Mos Eisley i střet ve Starkiller Base. I když ve filmu operovaly jen stíhačky a pár hrdinů.

Hrdinové se také budou rekrutovat z rozsahu všech tří trilogií. Počítejte s ještě agilním Yodou, objevuje se Darth Maul a samozřejmě se mezi nimi objeví i Kylo Ren a Rey. Kde bude jaký hrdina bojovat bude asi určeno nejen mapou, ale i konkrétními módy. Jen doufejme, že DICE nedá do hry oněch módů moc, protože to má tendenci příliš štěpit hráčskou základnu a některé si pak pár měsíců po vydání pořádně nezahrajete.

Star Wars: Battlefront II vyjde 17. listopadu na PC, PS4 a Xbox One. Pokud si předobjednáte Elite Trooper Deluxe edici, dostanete se do hry už 14. listopadu a členové EA Access si mohou hru v rámci trialu otestovat už 9. listopadu.