Spiritfarer

Verdikt

Pokud jste hráli některou z předchozích her studia (Jotun, Sundered), víte, že hry od Thunder Lotus se vyznačují jednak povedenou hratelností, jednak velice svěže působící ruční animací. Spiritfarer nejspíš nebude akce, čímž se tvůrci vydávají do neznámých vod, ale minimálně na pohled to bude paráda.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Thunder Lotus Games
Štítky: umění, e3 2019, adventura

Hry studia Thunder Lotus na první pohled zaujmou originálním grafickým zpracováním, ale i hratelností umí překvapit. Obojí platí i v případě jejich třetí hry Spiritfarer, která míchá krásu s citlivým tématem – smrtí. Nejste zabijáci, jen převozníci, kteří pomáhají duším na jejich poslední cestě do posmrtného života.

Na jedné straně máte silné téma, na druhé crafting. Ve Spiritfareru brázdíte se svou lodí neznámé vody, sbíráte suroviny, obchodujete a stavíte nové místnosti na svém plavidle. V těch ubytováváte nejrůznější bytosti, které s vámi stráví poslední chvíle života.

Jednou jim ale musíte dát sbohem, což u nás, slabších povah, povede k slzám. Mimochodem, určitě si v traileru povšimněte kocoura Narcise, za kterého může hrát druhý hráč. Zatím nám tedy není jasné, jak může kočka přiložit ruku k dílu, ale prožít takovou hru v kooperaci se nám rozhodně zamlouvá.

Něco nám říká, že kočka nebude běžnou kočkou, stejně jako srna nebude srnou. Duše mohou nabývat různých podob, a pokud nás hra nechá odhalit příběhy jednotlivých zvířátek na jejich poslední plavbě, pak by o emoce mohlo být postaráno.

Spiritfarer vyjde příští rok na PC, PlayStation 4, Xbox One a Switch a bude součástí Xbox Game Passu.