Spider-Man: Miles Morales

Verdikt

Společně s novými konzolemi přijde i nový Spidey. Miles Morales napne sítě (pravděpodobně) v listopadu, ale možná až okolo Vánoc, protože přesné datum stále neznáme.

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Insomniac Games
Štítky: komiks, superschopnosti, third person, otevřený svět, superhrdinové, adventura, akční

Zrovna záběry z nového Spider-Mana byly jistotou prezentace PlayStationu 5. Když má jít o jednu z prvních her nové konzole od Sony, bylo dávno načase nám ukázat, co nás v samostatně hratelném rozšíření dva roky staré hry čeká. No a není toho málo. Sony nás přesto dokázala překvapit oznámením remasteru původní hry, prozradila cenu různých edic a další detaily.

Je tu samozřejmě titulní Miles Morales, další z dlouhé řady Spider-Manů, který se vydává podpořit vlastní matku Rio Morales v její volební kampani. Milese doprovází jeho nejlepší kamarád Ganke Lee.

Celá scéna nestojí jen na seznámení s těmito postavami a následnými záporáky, kteří zkazí veškerou srandu. Má totiž ukázat i zimní New York a sílu ray tracingu. Nutno dodat, že Spider-Man: Miles Morales vypadá o poznání líp než původní Spider-Man, a zjevně se tak minimálně po stránce grafiky máme na co těšit.

O nadvládu nad městem se rve energetická korporace Roxxon a kriminální high-tech armáda Underground, která se snaží ukrást jakási výbušná zařízení. Ještě docela nezkušený Miles Morales svými elektrickými udělátky nechtěně zapříčiní výbuch kamionu převážejícího tato zařízení a následně jsme svědky kolapsu mostu. Mosty jsou ostatně poslední dobou jednou z hlavních obětí superhrdinských skutků…

Jak už bylo řečeno, Miles má k dispozici elektrické výboje, které z dobře známého soubojového systému dělají mnohem výbušnější akci. Ta je navíc okořeněná modernějším soundtrackem podtrhujícím Milesovo mládí. Zároveň se nám odhaluje jeho schopnost neviditelnosti.

Spider-Man: Miles Morales cílí na PlayStationu 5 v režimu Performance na 60 FPS a využije jak haptického feedbacku ovladače DualSense, tak 3D zvuku. Nicméně už úplně neplatí, že hra bude jeden z důvodů automatického pořízení nové konzole, protože se překvapivě chystá i na PlayStation 4. Samozřejmě bez ray tracingu a s možností bezplatného upgradu na PS5.