Solitér

Verdikt
40

Další z nepřeberných počítačových zpracování populární hry pasiáns. Tentokrát v zastaralé umělohmotné grafice, neobratným ovládáním a bez funkce, která by vám sdělila, že už další tah není možný. Na internetu je k dispozici mnoho daleko důstojnějších pojetí této karetní hry.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Geewa
Vydání: 5. května 2007
Štítky: nejhranější na starých hry.cz, karetní, zdarma, online, browser-gaming, online hry, společenská

V této verzi hry pasiáns řadíte klasicky karty do sloupců, abyste je pak poskládali do čtyř hromádek od krále po eso. Je třeba brát zřetel na barvy, při řazení se musejí střídat. Solitér též nepracuje s žádnými odkladovými plochami, veškeré kouzlení s kartami musí proběhnout přímo na hracím poli.

Cílem hry je v co nejkratším čase použít všechny karty z balíčku v levém horním rohu a vyložené karty na herní ploše k vyskládání čtyř seřazených balíčků vpravo nahoře. Hra se ovládá myší. Stisknutím tlačítka zdvihnete kartu a pohybem myši ji přenesete do cílového balíčku. Pokud je možné kartu umístit do některého z horních balíčků, stačí jen dvakrát poklepat myší a karta se přesune sama.

Hráč získává body za každé první přidání karty do jednoho ze čtyř pravých horních balíčků. Tento bonus se ovšem v průběhu hry zmenšuje - začíná se 40 body a vždy po 15 sekundách snižuje o jeden bod. Otočení balíčku vlevo nahoře není penalizováno.