Solitairica

Verdikt
80

Jedna z nejlepších solitérních karetnách her na mobilním trhu. Nabízí vylepšování herního balíčku a přístupnost pro každého. Je až s podivem, jak zábavný může být mechanismus založený na stařičkém Solitéru.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Ostatní platformy

PočítačPočítač

9,99 €Steam

Další informace

Výrobce: Righteous Hammer Games
Vydání: 24. srpna 2016
Štítky: karetní, platby uvnitř hry, zdarma, mobilní hry, logické

Kvalitních karetních her čistě pro jednoho hráče je na mobilních zařízeních jako šafránu. Mezi ty lepší patří rozhodně snový Onirim a počítání oveček v Shephy. Jak obstála na pokerových kartách založená Solitairica?

Byť název hry napovídá, že se mechanismy budou točit kolem klasického Solitéru, budete překvapení, jak málo je na tom pravdy. Ano, jsou zde pokerové karty vyskládané do sloupečků, ve kterých je vidět pouze vrchní karta a jistým způsobem zde vytváříte postupky, ale v obou hrách jde o něco úplně jiného.

V Solitairica totiž máte vlastní balíček, pomocí kterého se snažíte vyčistit herní oblast od všech karet. Bránit vám v tom však bude umělou inteligencí řízený soupeř, respektive jeho herní balíček. Váš balíček slouží k odstraňování karet z plánu a k dobíjení many.

Ve svém tahu vždy otočíte jednu kartu z vršku svého balíčku. Její barva vám přidá jeden bodík stejně barevné many a její hodnota určí, jakých karet z plánu se můžete zbavit. Tímto způsobem smíte odstranit pouze o jedna vyšší nebo o jedna nižší viditelnou kartu. Ta vám svým odstraněním opět přidá patřičnou manu a zároveň se stane aktivní kartou. Nově tak odstraňujete karty s o jedna vyšší či nižší hodnotou, než má právě odstraněná karta. Takto v jednom tahu řetězíte odstraněné karty, dokud vám nedojde štěstí.

Nasbíraná mana se hodí k aktivování kouzel, která zásadně pomáhají eliminovat velkou náhodu v balíčcích. Za 3 červené many můžete zničit libovolnou kartu, 3 zelené many odhalí všechny karty v druhé řadě, 3 modré many vám přidají 2 štíty atd. Kouzel je opravdu velké množství. Nové si odemykáte postupem ve hře za vydělané peníze.

Peníze však obdržíte pouze za úspěšné poražení vašeho soupeře, tedy odstranění všech karet z plánu. Pokaždé, když už nemůžete zničit kartu, musíte si dobrat novou ze svého balíčku, čímž ukončíte svůj tah a dáte tak příležitost soupeři. Ten vám svými kartami ukousává životy, přidává karty na plán, mění jejich hodnoty a barvy, případně jim dává nové schopnosti jako ostny nebo jed. Jakmile jednou zemřete, vaše pouť skrze 18 soupeřů končí a musíte začít od začátku (pokud jste tedy neutratili těžce našetřené peníze za možnost oživení se).

A to je Solitairica. Ze začátku se hratelnost jeví až moc náhodná, ale s každým dalším poraženým soupeřem si kupujete nová a nová kouzla, která zásadně ovlivňují další průchody čím dál tím obtížnějšími soupeři. Základní balíček si po pár nezdarech můžete i vylepšit novými kartami, čímž se pokaždé dostanete o kousek blíže cíli. Na začátku jsou zmíněny dvě obdobné hry, které si svou kvalitou zaslouží svou pozornost. A Solitairica konkurenty ještě o stupínek převyšuje.

Platební model: Zdarma (pouze na Android) dostanete přístup k jednomu hernímu balíčku a až 18 soubojům s různými monstry. Ve hře jsou i další balíčky s dalšími typy nepřátel, kouzly a předměty, které si odemknete jednorázovou platbou 120 korun. Zbylé platformy jsou zpoplatněné.

Recenzováno na: Lenovo TB3-X70L