Sniper Ghost Warrior Contracts 2

Verdikt

Odstřelovačská akce Sniper Ghost Warrior by se na podzim měla dočkat nového pokračování. A tvůrci se tentokrát, zdá se, vážně nebáli škály a konečně vás nechají rozdávat smrt z patřičných vzdáleností, jak se na odstřelovače sluší a patří.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: CI Games
Štítky: vojenské, střílečka, akční

Po bídně přijaté trojce, které se sázka na otevřený svět prostě nepovedla, se tvůrci ze studia CI Games rozhodli vrátit ke kořenům série Sniper Ghost Warrior, tedy do menších, uzavřených misí. A ty se podle všeho rozhodli vydávat s roční kadencí. První díl Sniper Ghost Warrior Contracts vyšel loni v listopadu a jeho pokračování Sniper Ghost Warrior Contracts 2 by mělo dorazit ještě letos.

Pokud se obáváte, že si obě hry budou vlivem krátkého časového rozestupu příliš podobné, pak pro vás mají tvůrci příjemné překvapení. V pokračování Kontraktů se totiž konečně objeví hráči dlouho žádané mise s odstřelováním z velkých vzdáleností.

K vašemu cíli se už nemusíte přibližovat do takové blízkosti, kdy hrozí vaše odhalení. Zkušený sniper umí zasadit jedinou smrtící ránu klidně na vzdálenost půldruhého kilometru, což ostatně dokazuje první trailer v enginu hry.

S tím souvisí nové, ještě přesnější zbraně, větší příklon k realismu a také vylepšení grafiky. A dá se předpokládat, že i docela jiná hratelnost. Bylo by fajn, kdyby ve hře byly i příležitosti k pokořování rekordů, tedy snažit se o co nejdelší přesnou střelu (budeme-li věřit Wikipedii, tak k historicky nejvzdálenějšímu potvrzenému zabití s pomocí odstřelovačky došlo před třemi lety z víc než 3,5 kilometru).

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 zatím bohužel nedostává datum vydání, takže nám nezbývá než doufat, že stále platí oznámení z června, které hru slibovalo na letošní podzim. Počítá se s platformami PC, PlayStation 4, Xbox One a GeForce Now.