Sniper: Ghost Warrior 3

Verdikt

Chystaná sniperská akce nabízí pohlednou grafiku a spoustu zajímavých vychytávek. Její vydání se na počítač i konzole dočkáme 25. dubna 2017.

Počítač

WindowsWindows

49,99 €Steam

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

1 799 KčPlayStation Store

Xbox OneXbox One

Microsoft Store
Předobjednat

Další informace

Výrobce: CI Games
Štítky: válečná, taktická, střílečka, first person, stealth, moderní válka, akční

Když pomineme absurdní scénu s hlavou, která se rozletí jako kamenný blok, a ne jako… hlava, jde nový trailer na Sniper: Ghost Warrior 3 povedený (naleznete jej jako první video u tohoto článku). Má spád, styl, dynamiku, ale není snadné si jej spojit s hrou, v níž je důležité plížení se, odhadování trajektorie střely a obecně opatrnější postup. Jenže poselstvím klipu je, že jste nebezpečný zabiják, který klidně dokáže jednou střelou zabít dva lidi. 

Je pravda, že Sniper: Ghost Warrior 3 vám nebude klást tolik překážek do cesty, pokud se rozhodnete pro akčnější postup. Na to byste si museli zvolit Challenge mód. V tom už se budete muset snažit o postupu hodně přemýšlet a nespoléhat na technologické hračky, které z vás mohou opravdu udělat nezastavitelného kavkazského lovce hlav.

Děj se odehrává v Gruzii velmi blízké budoucnosti, kde se separatisté u hranic s Ruskem rozhodli uvést své osamostatňovací plány v realitu a výsledkem je velké krveprolití a nutná intervence Spojených států. Jak jinak, že. Ta ovšem nemá podobu tankových svazů, ale naopak jednomužné armády v osobě kapitána US Marines Jonathana Northa, který má eskalaci a noví studené válce zabránit. Hra vyjde 25. dubna na PC, PS4 a Xbox One.