Slither.io

Verdikt
55

Známý Had v multiplayerovém pojetí. Je však ošklivý, nenápaditý a nudný. Hráče hledající drobnou hru k oddychu by mohlo potěšit, že se alespoň dobře ovládá. Jinak však neváhejte a vyzkoušejte Agar.io. Jde o hru s podobným konceptem a v mnohem lepším provedení.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

Oficiální stránky

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Steve Howse
Vydání: 25. března 2016
Štítky: bizár, multiplayer, arkáda, platby uvnitř hry, sociální hry, zdarma, mobilní hry, online

Slither.io je bezpochyby zajímavý počin. V zásadě jde o online multiplayerovou variaci na legendární mobilní hru Had, která se téměř bezvýhradně spoléhá na pravidla populární hříčky Agar.io. Jako had tedy plujete jedním nekonečným tmavým prostředím, kde sbíráte drobné barevné body, což vám zajišťuje růst. Každý další hráč se společně s vámi snaží o totéž – dorůst do co největší délky, zmocnit se prvního místa v žebříčku a pokud možno nenabourat. V takovém případě totiž přichází konec hry.

A to je v podstatě celé. Slither.io je bohužel navržen jako dost přímočarý zážitek a na rozdíl od Agar.io, který měl herní mechanismy propracovanější, se tu budete nudit. Jako jediný náznak nějaké rozvinutější strategické roviny zde funguje možnost s hadem krátkodobě zrychlit. Pak jsou tu ovšem ještě ostatní hráči, s nimiž se můžete částečně škorpit a dělat si naschvály. Oblíbenou místní taktikou je se svým narostlým hadem obkroužit menšího soupeře a nedat mu žádnou šanci vyklouznout, takže dotyčný zákonitě narazí. Nutno nicméně podotknout, že se jedná prakticky o jedinou existující taktiku a světlý moment ve hře.

U titulů s takto jednoduchou smyčkou se obecně předpokládá, že si hráče udrží pro svoji návykovost. Slither.io nicméně tuhle složku úplně postrádá. Na vině je jak nezajímavá grafika, tak absolutní mělkost zážitku. Zkrátka důležité hodnoty, které má konkurence mnohem lépe zpracované. Nekoná se ani možnost si svoji postavu jakýmkoliv způsobem upravit, což, opět, Agar.io nabízí.

Co je pak platný jeden vtipný úkon a citlivě navržené ovládání. Jednoduchost Slither.io jedině ubližuje, hra z toho vychází jako hříčka s prvky ořezanými tak na kost, až to není hezké. Hledáte-li cokoliv smysluplnějšího, vyhněte se jí obloukem. Jestli chcete jen něco na absolutně nenáročné odreagování, Slither.io by vás snad mohl na pár minut pobavit. Než od něj dáte navždy ruce pryč.