Sky Force Reloaded

Verdikt
46

Arkádová střílečka s letadélkem, které zvládá jen úplné základy a zapomnělo, jak se bavit.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Infinite Dreams Inc.
Vydání: 15. dubna 2016
Štítky: letecka, střílečka, arkáda, platby uvnitř hry, zdarma

Není daleko od pravdy říct, že k tvorbě ucházející arkádové střílečky stačí mobilní displej naplnit nepřáteli k likvidaci a nebezpečnými střelami k uhýbání. Sky Force Reloaded tento potřebný základ nechybí, ale hra je přesto k uzoufání nutná. Jde o další kapesní arkádu ve stylu "postřílej je všechny", která opakuje hloupé chyby svého předchůdce, k nějaké inovaci má daleko a okázale ignoruje zajímavé prvky, s nimiž se jiným střílečkám podařilo prorazit na trhu.

Jádru místní hratelnosti je vpravdě přímočaré a popravdě se jedná o to jediné, čemu se daří vykřesat alespoň nějaké jiskřičky zábavy. Jedním prstem kontrolujete pohyb vašeho letadla a zatímco o střelbu se stará hra sama, vy musíte kličkovat mezi nepřátelskou palbou a likvidovat objevivší se hrozby. Různé laserové paprsky, kulky anebo záškodnické lodi se na vás totiž bez ustání sypou ze všech stran a udržují vás ve stavu milé bdělosti a zaměstnání.

Čas od času rovněž dostanete možnost vyzvednout jednotky vojáků čekající na zemi, což uděláte tak, že s lodí na chvíli zastavíte přímo nad nimi. Mohou z toho vznikat poměrně zajímavé situace, protože nemilosrdní nepřátelé svoji agresi vůči vám během toho samozřejmě ani trochu nesníží. Potěší rovněž různé typy nepřátel, na něž je potřeba aplikovat vždy trochu jinou taktiku.


Jenže co je to platné, když podobné funkce jsou k vidění relativně běžně, a to navíc nejsou utopeny v moři jiných nedodělků jako v případě Sky Force Reloaded. Vy se totiž do umdlení budete vrhat do jedněch a těch samých nezajímavých misí, abyste si vysloužili to tolik potřebné vylepšení, s nímž byste si s nepřáteli poradili o trochu lépe. Anebo nebudete mít pro vstup do dalších úrovní ani dostatek nasbíraných hvězd, což vás odkáže na znovurozehrání už jednou splněných zadání, tentokrát s účelem sbírat hvězdičky. V praxi tyhle věci tvoří neuvěřitelně zdlouhavý a ubíjející proces dělání dokola něčeho, u čehož máte pocit, že se v podstatě vůbec nezlepšujete.

Za další kámen úrazu je třeba považovat fakt, že prostředí, v nichž se mise odehrávají vypadají velmi obyčejně, jako by je navrhoval někdo bez špetky fantazie a komu v penálu zbyly asi tři poslední funkční pastelky. Hra se vás také skrz ukazatel zdraví snaží naučit, jací nepřátelé udílí jaké poškození, v praxi to však působí polovičatě, lacině, dysfunkčně.

A tyto tři slova a ještě spousta jiných nelichotivých přízvisek se při popisu Sky Force Reloaded vinou napříč celou hrou jako červená nit. Zřídkakdy, jestli vůbec, se budete bavit. Namísto toho budete tupě opakovat ty stejné úkony zasazené do ošklivých kulis. Abychom to uvedli na pravou míru: samotné základy hry jsou v pořádku a sem tam díky nim zažijete nějaký světlejší moment. Tyto základy jsou však obaleny celou řadou špatných tvůrčích rozhodnutí, které dělají z takových podstatných součástí každého titulu jako postup hrou, odměňování hráče nebo dostatečná variabilita zcela ploché věci. A to Sky Force Reloaded zabraňuje stát se čímkoliv víc, než jen naprosto obyčejnou střílečkou.