Sky Force 2014

Verdikt
58

Sky Force 2014 by mělo reprodukovat zážitek z rychlých arkádových stříleček. Bohužel vedle hezké grafiky a pár světlých momentů nabízí hlavně spoustu nedotažených nápadů, které titulu ubírají na zábavnosti.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Infinite Dreams Inc.
Vydání: 5. června 2014
Štítky: letecka, arkáda, platby uvnitř hry, střílečka, zdarma

V určitých chvílích si uvědomujete, jak dobrá arkáda s letadélky by Sky Force 2014 mohlo být. Když elegantně navigujete svůj letoun mezi myriádami neonových paprsků, jen abyste v intenzivní přestřelce konečně udolali obří válečný křižník a poslali ho ke dnu. Častěji však budete zlostí skřípat zuby nad rozporuplnými novinkami, kterými se tvůrci ze studia Infinite Dreams snažili inovovat populární oddychový žánr.

Nejdříve z toho pozitivního konce. Začínáte coby neohrožený pilot vedoucí útok na hlavního antagonistu hry, jen abyste o chvíli později nenávratně přišli o své nabušené letadlo a na jeho úroveň se znovu museli vypracovat od píky. Hře se vás daří uvést do děje, posléze však naprosto obrátí hratelnost a dá vám možnost se vyvíjet. Jedním prstem tedy ovládáte letadélko, jehož střelbou likvidujete všechno, co se pohne na obrazovce. Celé se to děje ve vizuálně přitažlivé podobě a v průběhu hry rovněž narazíte na několik povedených nápadů jako záchrana trosečníků nebo upgrade jednotlivých částí letadla za nasbírané hvězdičky.


Sky Force 2014 ale také k jeho škodě provádí na několika frontách naráz výrazné lapsy, které vedou jen k frustraci hráče. Největší problém skýtá systém odemykání úrovní. V každé je třeba posbírat určité množství medailí, jinak se dál v příběhu neposunete. Dokončili jste úspěšně pátý level, ale nemáte dost hvězd na postup do šestého? Smůla. Toto rozhodnutí vede k nesmyslnému brzdění, kdy je hráč nucen absolvovat zas a znovu to samé dokola, dokud nesplní daná kritéria. U arkádového střílení, jež by mělo být instantně přístupné, dost velká otrava. Z naší strany nepochopená zůstává i implementace čekání na namontování nově koupené součástky. V poslední řadě zamrzí také malá variabilita obsahu, nejedná se zrovna o gejzíry novátorského hraní.

Sky Force 2014 se jeví jako hra nadesignovaná k tomu, aby potrápila uživatele. Bohužel se to děje naprosto neférovým způsobem. Nejde o vyloženě špatnou hru, ale o veskrze průměrný titul. Mezi jeho nudou a frustrací občas probleskávají silné momenty kreativního ducha autorů a nakonec si v něm každý najde něco pro sebe. Jen si bude přát, aby mu při hraní někdo neustále neházel klacky pod nohy.