Shenmue 3

Verdikt

Titul vybral těžké peníze na Kickstarteru a pak se rozhostilo ticho. Až do teď, protože tichá práce neznamená, že se hra nevyvíjí. Důkazem budiž nový trailer. Hra by měla vyjít ke konci srpna.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Neilo + Ys Net
Štítky: kickstarter, adventura, akční

Zatímco v loňském roce jsme tu měli remaster prvních dvou dílů Shenmue, třetí díl o sobě od kickstarterové kampaně nedával moc vědět. O víkendu se nicméně na monackém festivalu anime Magic 2019 objevila prezentace, kde se promítal nový trailer. Můžete si v něm vychutnat nějaké pěkné bojové záběry z tréninku a trochu méně pěkné obličejové animace.

Shenmue 3 má vyjít už za půl roku, takže bychom úplně nespoléhali na to, že s těmi obličeji vývojáři ještě něco udělají, ale můžeme se mýlit. Přece jen jde v první řadě o tu akci. Souboje se sice dočkaly předělání od základů, pořád ale vychází ze série Virtua Fighter, a pokud jste hráli první dva díly, dost možná některé útoky poznáte.

Herní svět obsáhne zhruba 500 NPC, tedy desetkrát víc, než tvůrci zamýšleli původně, přitom ale podobné číslo postav obsahovaly i původní Shenmue. Bydlet budou především ve třech velkých městech, kde má být spousta obchodů a detailní systém ekonomiky, takže abyste ušetřili, budete jich muset navštívit několik a sledovat ceny.

Pořídit si můžete mimo jiné i rybářský prut a návnady, na které budete chytat ryby a jejich prodejem si pak vyděláte. Dojde i na soutěže v rybaření a různé vzácné druhy vyskytující se jen na vybraných místech. Nějaké inovace se mají dotknout i hudby, aby lépe dokreslovala konkrétní situace.

Vydání Shenmue 3 je naplánované na 27. srpna letošního roku, takže máte dost času dohnat i předchozí dva díly, které jsou díky remasteru v pohodě hratelné i nyní.