Shell Shift

Verdikt
78

Povedená akční hra zdarma, kterou ještě k tomu ozvláštňuje originální mechanika převtělování se do zabitých protivníků. Vyzkoušejte, nic vás to stát nebude.

Počítač

WindowsWindows

Oficiální stránky

Další informace

Výrobce: Retrifc
Vydání: 11. února 2017
Štítky: sci-fi, freeware, indie hra, kyberpunk, střílečka, zdarma, pixel art, akční

V arénovém survivalu Shell Shift máte po neúspěšné infiltraci na střeše mrakodrapu (samozřejmě v noci a za deště) jediný úkol: přežít, co nejdéle. Ať budete činit cokoliv, nakonec vás totiž nepřátelé udolají. Jenže, přežití je tu poněkud ošemetný termín - váš agent totiž ukradl artefakt, díky němuž se může vtělit do kteréhokoliv zabitého nepřítele.

Mechanika využívání mrtvol má samozřejmě své limity - nelze třeba vstoupit do jednoho těla dvakrát. Svého druhu jde navíc jenom o variaci na výměnu zbraní. Mrtvoly, do nichž se převtělujete, mají jiné typy zbraní, a tak musíte vybírat ta nejvhodnější těla pro konkrétní situaci, tedy příchod sniperů, plamenometčíků či samurajů. Nápad ke kyberpunkové stylizaci dokonale sedí, čas od času umí překvapit různými inovacemi (například možností vtělit se do mrtvého minibosse), a obecně zručné vyvedení premisy studentem ze studia naznačuje, že se tu ukrývá nemalý potenciál.

Ve hře, ale hlavně ve studentovi, aby bylo jasno. Shell Shift je pouhý prototyp, který vznikl jako součást studentského projektu, a žádný jeho další vývoj už se neplánuje. Pokud ale výsledek práce "jen tak" vypadá a hraje se takhle dobře, nezbývá, než se těšit, až to jeho autor rozjede naplno. Hra je každopádně k mání zdarma, pokud se chcete přesvědčit na vlastní kůži. V případě, že se vám zalíbí, můžete autorovi přispět libovolnou částkou, ale nikdo vás k tomu nutit nebude.