Sekiro: Shadows Die Twice

Verdikt

Autorský rukopis se nezapře. Sekiro se sice má v mnoha ohledech lišit, ale v úplném základu půjde o obtížnou akci, tedy žánr, který tvůrce vynesl ke hvězdám. Samurajské dobrodružství sice bude rychlejší i plíživější, ale při samotných bojích se série Souls nedá nerozpoznat. Hra vyjde 22. března 2019.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: From Software
Štítky: středověk, japonsko, fantasy, akční, rpg

Novináři z Game Informeru pokračují v odhalování exkluzivního materiálu, který pořídili přímo v kancelářích From Software. Už jsme se díky nim dozvěděli, že v Sekiro: Shadows Die Twice bude klasický systém zkušeností, o které po smrti nepřijdete, což je opak toho, jak to fungovalo v Dark Souls. Nyní ukázali záběry z nové lokace a lehce pohovořili o soubojích.

Záběry sledují oblast, která je zcela vytržená z hlavní mapy hry. Jde totiž o události odehrávající se tři roky v minulosti, ze kterých se postupně dozvíte o příběhovém pozadí hlavního hrdiny Sekira a jeho vztahu s „Mladým pánem“, kterého se zavázal chránit.

Novináři Dan Tack a Suriel Vazquez vyzdvihují souboje z hlediska plynulého zapojení mnoha různých nepřátel. Zatímco bojovali s minibossem, byli ostřelováni lučištníky. Líbí se jim i způsob doplňování života právě zabíjením minibossů. V ukázce je hojně používán vertikální pohyb pomocí háku, zároveň nemusíte mít strach z vody, protože Sekiro umí plavat.

Je to jen malé sousto, ale říká nám, že se stále máme na co těšit. Sekiro: Shadows Die Twice vyjde 22. března.