Ridiculous Fishing

Verdikt
60

Krásná arkáda o střílení ryb ve vzduchu, která svou uhozenou premisou dokáže zabavit. Vinou malé variability ale Ridiculous Fishing postrádá páky, které by vás u něj udržely. Pro odreagování dobré, na cesty autobusem však najdete lepší hry.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Vlambeer
Vydání: 14. března 2013
Štítky: bizár, arkáda, akční, sportovní
Na první pohled není patrné, čím si arkáda Ridiculous Fishing vysloužila svůj název. Co je na ní tak směšného. Coby rybář Billi obezřetně spouštíte udici co nejhlouběji pod hladinu a nakláněním zařízení se snažíte vyhnout se všem plujícím rybám. Jakmile se nějaké rybky dotknete, začíná fáze navíjení a vy se naopak snažíte na háček pochytat co možná nejvíce vodních živočichů a dotáhnout je na povrch. A to je přesně ten moment, kdy se věci zvrhnou v grotesku.

Všechna vodní fauna je v tu chvíli vržena do vzduchu a vaším úkolem je za pomoci rozsáhlého zbraňového arzenálu ji všechnu rozstřílet. Za tuto podivnou aktivitu vyinkasujete peníze a lze si to celé zopakovat znovu anebo navštívit herní obchod, který se stará o růst hry do šíře a o to, abyste se k ní stále vraceli. Můžete si zakoupit delší udici a pokusit se proniknout do větších hloubek, získat vrták anebo Billymu jen tak z rozmaru pořídit klobouk.


Skrze mapu se podíváte na několik různých rybářských lokací. Každá z nich skrývá několik pro ně specifických tajemství, stejně jako nabízí vlastní druhy ryb. Nelze se však ubránit dojmu, že navzdory veškeré snaze, stylové, až kubistické grafice a bizarně vtipném konceptu, by Rudiculous Fishing mohlo být ještě směšnější a především rozmanitější. Různá prostředí nevnášejí do hratelnosti žádné nové prvky a brzy dostanete pocit, že neustále vídáte jedno a to samé. Systém vylepšování se snaží udržet hru svěží, nedokáže nicméně odvrátit skutečnost, že se jedná o prostinký, byť krásný a šílený arkádový zážitek. 

Ridiculous Fishing vám vykouzlí úsměv na tváři pokaždé, když můžete rozpoutat kresleně násilí na rybách metnutých stovky metrů vysoko. Dočasnou, precizně zpracovanou zábavu poskytnout dokáže, jinak se ale jedná o další hříčku na ukrácení několika minut. A upřímně, tento žánr se jen hemží dalšími alternativami a nemálo z nich bychom před Ridiculous Fishing upřednostnili.