Resident Evil 3

Verdikt

Jill Valentine a její staronové dobrodružství potěší všechny fanoušky zombie klasik v moderní předělávce třetího dílu legendární ságy. Resident Evil 3 vychází v dubnu 2020.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Capcom
Štítky: horor, hd remake, zombie, akční

Chystaný remake další části hororové série Resident Evil se Capcomu utajit nepodařilo a během dnešního livestreamu State of Play nám naservíroval velmi působivé záběry reimaginace třetího dílu z roku 1999. Kromě Jill se vrátí i její parťák Carlos Oliveira a chybět nemohou ani haldy zombíků. Resident Evil 3 poběží na stejném enginu jako letošní dvojka a jeho součástí bude i multiplayerový kooperativní spin-off Resistance.

Počítat můžete s plnohodnotnou předělávkou stejně jako v případě lednového Resident Evil 2, který se nejen dle recenzí Capcomu rozhodně vydařil. Resident Evil 3 se stejně tak odehrává v Raccoon City, a dokonce i v podobném čase – útěk Jill Valentine z města zasaženého biologickou zbraní začíná 24 hodin před událostmi dvojky.

Oproti předchozím dílům byl ale ve své době trochu akčnější, navíc nesl i podtitul Nemesis podle stále se vracejícího hlavního záporáka. Uvidíme, jestli se tenhle odkaz rozhodnou tvůrci zachovat i v předělávce.

Spolu s remakem dorazí také Resident Evil Resistance, dříve známý pod kódovým označením Project Resistance. Asymetrický multiplayer 4v1 vás uvězní coby jednoho ze čtveřice teenagerů v domě plném nástrah, anebo vám do rukou vloží vodicí lanka k nejrůznějším pastičkám a monstrům. Včetně legendárního Mr. X. Tenhle pohled na Resident Evil u fanoušků zatím nevyvolal příliš nadšené ohlasy, ale třeba budou v praxi zábavné obě role.

Každý, kdo si pořídí remake Resident Evil 3, dostane Resistance zdarma, multiplayerový spin-off nicméně bude dostupný ke koupi i samostatně. Obojí vychází 3. dubna 2020, zatím stoprocentně na PlayStation 4. Oznámení verzí pro PC a Xbox One ale můžete očekávat záhy.