Ratchet & Clank: Rift Apart

Verdikt

Novinka směřuje exkluzivně na PlayStation 5 a zdá se, že tvůrci hodlají naplno využít jedinečných možností nové konzolové generace, protože skákání mezi dimenzemi bude na denním pořádku. Datum vydání zatím neznáme.

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Insomniac Games
Štítky: third person, plošinovka, akční

Ve studiu Insomniac Games nevzniká pouze Spider-Man: Miles Morales, ale také pokračování téměř dvě dekády běžící série Ratchet & Clank. Nový díl s podtitulem Rift Apart opět sleduje titulní dvojici roztomilé šelmy a ukecaného robůtka, kterak společně prožívají nové lapálie. Tentokrát je čeká cestování napříč dimenzemi.

V akčním traileru je tajemné síly každých několik vteřin přemístí do úplně jiného světa. Chvilku jsou na krásné mimozemské planetě, aby se posléze objevili v utopickém městě budoucnosti, následně v jakési industrializované poušti, kde si osedlají draka a s ním se zase přemístí do kyberpunkového velkoměsta, odkud se vydají mezi piráty.

K takovému přemisťování bude ve hře skutečně docházet a díky možnostem nového hardwaru jsou přechody mezi dimenzemi prý prakticky okamžité. Trailer si na závěr nechal jedno nečekané překvapení – Ratchet je pryč a místo něj dělá Clankovi společnost jistá slečna. Takže nová hratelná postava, nebo jen další parťák? A že by kooperace?

Co si budeme povídat, vypadá to opravdu skvěle a kdo hrál některý z předchozích titulů, ten už se teď musí hrozně těšit, i když datum vydání této exkluzivity PlayStationu 5 bohužel chybí.