Psychonauts 2

Verdikt

Na parádní dobrodružství Psychonauts si sice nevzpomene moc lidí, ale ten, kdo ano, mívá zpravidla vzpomínky o to vřelejší. Druhý díl vyjde v roce 2019 a vypadá zatím náramně zajímavě.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Double Fine Productions
Štítky: plošinovka, adventura, akční

Úspěšná crowdfundingová kampaň na Figu z přelomu let 2015 a 2016 tvůrcům přinesla téměř 4 miliony dolarů, další peníze přitekly z kraje roku 2017, kdy se našel vydavatel s chutí investovat 8 milionů. Vydavatel s nejistou budoucností, o kterém se teď hodně mluví. Ano, je to Starbreeze. Nicméně nic nenasvědčuje tomu, že by Psychonauts 2 byla v ohrožení. Právě naopak, představuje se prvním podařeným trailerem.

Nové video není jen hezkým filmečkem s upovídanou dvojicí vyprávějící příběh hry, ale nabízí i pár vteřin nefalšovaných záběrů. Šílená prostředí a prazvláštní postavy jdou ruku v ruce s bláznivou hratelností neobyčejné skákačky.

Ústřední akrobat Razputin Aquato v jednu chvíli balancuje na valící se kouli, následně poskakuje po levitujících dopisech v přítomnosti robotického bosse, aby následně pobíhal po stranách rotující kostky ignorující zákony přitažlivosti. Psychonauts 2 vypadá skvěle a vyjít by měla v příštím roce (původně byla slíbena na letošek).