Prší

Verdikt
70

Oblíbená karetní hra v online podobě. Hraní u jednoho stolu s přáteli, ať už o drobné, nebo jen tak ze sportu, se samozřejmě nevyrovná, ale pokud máte chuť si od počítače ukrátit chvíli několika partičkami, funguje bezproblémově.

Online hry

ProhlížečProhlížeč

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Geewa
Vydání: 17. června 2006
Štítky: karetní, browser-gaming, multiplayer, casual, Česká hra, Zdarma, Pro hráče do 18 let, Více hráčů u jednoho zařízení, Online, Společenská

Zatoužili jste někdy po partičce nejklasičtější karetní hry, ale nebyl nikdo po ruce? Nebo jste snad doma zapomněli balíček? Není třeba zoufat, k dispozici je totiž online varianta - Prší, které si zahrajete v prohlížeči kdekoliv.

Pokud jste snad strávili dosavadní život někde pod kamenem a neznáte pravidla prší, vězte, že i přesto vám pravděpodobně přejdou do krve během několika málo minut. Hráči střídavě vykládají karty tak, aby souhlasila barva nebo hodnota s poslední vyloženou kartou. Pokud v ruce nemají nic, co by mohli vyložit, líznou si jednu kartu z balíku. Vyložení esa znamená, že protivník jeden tah stojí, sedmička se rovná líznutí dvou karet, přičemž sedmičky od obou hráčů se sčítají.

Největší slabinou hry je - krom tradičně slabšího grafického zpracování - nemožnost nastavit si pravidla podle sebe. Pokud jste tedy s kamarády zvyklí hrát na to, že červený svršek přebíjí esa a sedmičky, zde si budete muset zvyknout, že tomu tak není a podobně. Pravděpodobně každá parta karbaníků a každá hospoda má svou vlastní variantu pravidel, v online verzi se musíte přizpůsobit té jedné nadiktované.

Jinak hře není co vytknout, funguje rychle a bezproblémově, žádných chyb se nedopouští a může se tak ve chvílích nouze stát vítaným prostředkem k ukojení karbanických abstinenčních příznaků.