_PRISM

Verdikt
83

Audiovizuální senzace s tak akorát obtížnými hádankami, které si zakládají na práci s geometrickými tvary. není-li vám proti mysli vyšší investice, dočkáte se minimálně hodiny řešení parádních puzzlů.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Clint Siu
Vydání: 10. února 2016
Štítky: mobilní hry, hlavolamy, logické

Jistě si také vzpomínáte na zbytečně dlouhé slovo matematika. Ať už jste tento předmět na škole milovali, nebo nesnášeli, hranolům či mnohostěnům jste se pravděpodobně nevyhnuli. V logické hře _PRISM vám nabyté znalosti k ničemu moc nebudou, zato se vám představí přímo kouzelné geometrické hrátky.

Předně je třeba říci, že _PRISM je čistě relaxační logická hra. Nehledejte tu ani náznak vyprávění. Jen luštíte jeden polygon za druhým, dokud se neobjeví závěrečné titulky. Hratelnost vás uchvátí svým vizuálem a uklidňujícím hudebním doprovodem.

Začínáte s prostým jehlanem, u kterého stačí poklepat na tři z jeho čtyř stěn a následně zatáhnout za posuvník. Rázem už nemáte jehlan, ale šestistěn. Na jeho nových stěnách se objevily další posuvníky, které když zapasujete na správné místo, rozdělí celý tvar vedví a odhalí skrytý krystal. Po jeho kliknutí končí hrátky s úvodním obrazcem, který nyní dodává energii centrální kouli. Už v tuhle chvíli pochopíte, že takto musíte projít nejprve třemi, poté čtyřmi a nakonec pěti mnohostěny, abyste se dobrali konci.

Předmětů je ve hře tedy dvanáct. Mohlo by se to zdát jako málo, ale zvyšující se obtížnost zaručuje pěkných 70+ minut příjemné zábavy. Samozřejmě nezůstane jen u posuvníku. Velkou část hádanek tvoří správné pozicování kuliček s tyčkami do předem připravených obrazců. Někdy stačí otočit o 90 stupňů, jindy trochu přeuspořádat kuličky nebo zároveň pohnout posuvníkem na jiné stěně.

Později musíte otáčet i samotnými tělesy, hrát si s perspektivou nebo dokonce řešit několik věcí najednou. A to doslova. _PRISM totiž využívá multitouch chytrých zařízení, zvláště v pozdější fázi hry, kdy posuvníky sami o sobě nedrží a vy tak musíte držet klidně i tři najednou. Sami se tak přistihnete v poměrně legračních křečovitých polohách, ve kterých už trošku začínají téct nervy. Ale nebojte se, obtížnost je zde nastavena tak akorát. Nabízí výzvu a s ní spojený pocit uspokojení.

_PRISM patří k nejhezčím mobilním hrám na trhu. Nabízí úctyhodnou výzvu, překrásný soundtrack a obecně ve vás zanechá příjemné pocity.

Platební model: _PRISM je dostupná na zařízeních s Androidem nebo iOS za 88 korun. Neobsahuje reklamy ani mikrostransakce.

Recenzováno na: Lenovo TB3-X70L