Predator: Hunting Grounds

Verdikt

Chystejte bezbolestné, hra na kočku a myš v útrobách nemilosrdné džungle už brzy propukne naplno! Predator: Hunting Grounds vychází 24. dubna 2020.

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Další informace

Výrobce: IllFonic
Štítky: sci-fi, multiplayer, akční

Střílečku 4v1 na motivy kultovní filmové klasiky studio oznámilo v květnu a odkazy na originál z roku 1987 se to v ní ale jen hemží. Cíl je samozřejmě velmi přímočarý – zabijte Predátora. Anebo zlikvidujte vojáky, kteří se o to snaží.

S asymetrickými multiplayery je samozřejmě vždycky ta potíž, že se vývojářům jen málokdy povedou pořádně vyvážit a hrát pořád dokola tu slabší kořist pak může být trochu nuda. IllFonic s tím ale už mají spoustu zkušeností ze svého předchozího hororového titulu Friday the 13th: The Game. I tak ale k natolik specifické postavě, jakou je Predátor, museli přistoupit jiným způsobem.

„Vytvořili jsme systém, kterému říkáme ‚Predkour,‘ představte si kombinaci parkouru a Predátora. Můžete s ním útočit z výšky i ze země, přesně jako ve filmech. Musí tedy umět šplhat po stromech a pohybovat z větve na větev a další konstrukce. Predkour byl pro nás největší výzvou. Chtěli jsme, aby jeho pohyb ze stromu na strom byl plynulý a zároveň jste se cítili nadlidsky, v podstatě splynuli s mapou,“ vysvětluje kreativní šéf IllFonic Jarred Gerritzen.

Skoro jako by se čas přetočil o nějakých třicet let zpět. Čert vem sci-fi prostředí, predátor přeci patří do džungle! Na jedné straně zeleného pekla stane spolupracující tým vojáků, proti nim osamělý lovec z vesmíru. Povyražení plné teleskopických kopí, nabroušených ostří, náramenních kanónů a koutkem oka zahlédnutého pohybu kamuflovaného vraha může začít. A pokud by vám snad atmosféra přišla nedostatečně autentická, můžete si hru předobjednat a jako bonus dostat filmový skin na „bezbolestnou“.