Pokémon Duel

Verdikt
48

Poutavá mobilní strategie ze světa pokémonů, na níž ovšem těžce dopadají svízele technického rázu, stejně jako ji trápí chaotické vizuální zpracování.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: The Pokemon Company
Vydání: 24. ledna 2017
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, pokémon, deskovka, mobilní hry, online, strategie

Vydání nové Pokémon hry by se mělo nést v duchu velkých očekávání. Zvědavosti, jak se další pokémonní dobrodružství hraje. S Pokémon Duel nicméně, alespoň prozatím, zůstane jen u oné zvědavosti. Přestože totiž titul oficiálně vyšel ve své plné verzi, jen připojení se do ní představuje solidní martyrium. A zbytek? To, co by mělo tvořit páteř hry, tedy souboje pokémonů, ať už vás proti počítači nebo reálnému protivníkovi, to je vyplněno celou řadou přešlapů, síťových potíží a chybně vyhodnocených příkazů.

Pokémon Duel je v zásadě koncipována jako desková hra. Máte k dispozici šestici pokémonů a stejně tak váš oponent. Cílem je dostat alespoň jednoho z nich na území patřící soupeři a naopak to své ubránit před jeho dotíráním. Hratelnost se opírá o roztáčení kola náhody, na nějž jsou naneseny různé tahy a speciální schopnosti v závislosti na tom, jaké pokémonní potvůrky máte v inventáři.

Představte si pohyby figur v šachu, jen si k tomu přimyslete také Go, Backgammon, naši halmu a pravidla Magic The Gathering a obalte to estetikou populárních pokémonů. Navzdory popisu se nejedná o nijak komplexní záležitost, ve skutečnosti zásadám Pokémon Duel porozumíte snadno. Jednotlivé tahy zase pěkně odsýpají a pakliže byste se ocitli v úzkých, je tu pro vás připravena citlivá nápověda.

Jinými slovy, Pokémon Duel by se měl hrát skoro jedna báseň, jelikož předpoklady k tomu má výtečné. Jak ovšem čekáte, nic není tak prosté a hru ve skutečnosti sužují zásadní potíže. Mezi těmi vyčnívá především zoufale neodladěný síťový kód. Na vykonání téměř každého příkazu budete čekat směšně dlouho. Otázka je, jestli si toho vůbec všimnete, poněvadž jedinou indikací toho, že hra ještě nezamrzla, je drobný točící kroužek v pravém dolním rohu obrazovky. Stejně tak se připravte na pády programu a šíleně protáhle čekací lhůty na online soupeře. 

Poslední vada na kráse potom spočívá ve výtvarném zobrazení. Pokémon Duel se prezentuje něčím, co lze jen obtížně označit za přehledné uživatelské rozhraní či snad nápaditou grafiku. Jestli nějaké slovo vystihuje vizuál hry, pak je to chaos. A rozhodně je to škoda, protože každý hráč ze zkušenosti ví, že k hře nabízené zdarma lze připravit i pohledný grafický kabátek.

Až se jednoho dne Pokémon Duel dostane do odladěného stavu, až se tvůrci hry třeba chytnout za nos a pokusí se vnést trochu řádu do její značně rozhárané prezentace, pak jsme si jisti, že bude v recenzích sbírat jednu krásnou známku za druhou. V současné podobě jde však o hrozivě promarněný potenciál pokémonní strategie se zajímavým herním jádrem, které se nešťastně krčí pod jedním vývojářským kiksem vedle druhého.