PlanetSide Arena

Verdikt

Když už ho máme i v Counter-Strike, začíná být jasné, že se nějaké formě battle royale vyhne jakákoliv multiplayerová kompetitivní hra jen s obtížemi. PlanetSide Arena toho však bude umět ještě daleko víc. Hra vychází na konci března.

Počítač

WindowsWindows

Steam

Další informace

Výrobce: Daybreak Game Company
Štítky: sci-fi, multiplayer, first person, střílečka, akční

Do vydání dalšího dílu série PlanetSide zbývají bezmála tři týdny. Studio Daybreak Games proto začíná s mediální masáží svých fanoušků, na které cílí video z cyklu „Inside the Arena“. Dozvíte se v něm, jak se to má se zbraněmi a vozidly v nadcházející onlinové střílečce PlanetSide Arena.

Přestože PlanetSide 2 stále běží a dostává nový obsah, tvůrci se už chystají ven s dalším titulem, který si rovněž vyžádá nemálo péče po svém vydání. PlanetSide Arena totiž chystá takzvané Battle Pass sezóny, během kterých se bude objevovat nový obsah spolu s dalšími herními módy.

Od vydání hry se můžete zúčastnit klasické battle royale, a to buď sami, nebo v trojčlenných týmech. Druhým a posledním startovním módem bude Massive Clash, ve kterém se utkají dva týmy po 250 hráčích. Počítáte správně. Na jedné mapě se bude v jednu chvíli řezat 500 vojáků.

Před Vánoci vydaná tiskovka mluvila dokonce o jednom tisíci hráčů v jednom zápase, ale informace na Steam stránce momentálně slibuje „pouze“ polovinu. I tak to jistě bude zajímavá podívaná, ve které jsou noví hráči samozřejmě vítáni, ale hlavně ti věrní se budou v jistých směrech cítit jako doma.

Spousta dříve debutujících zbraní se totiž vrací. Mají tedy přepracované modely, ale znalci předchozích dílů by okamžitě měli vědět, co od nich z hlediska střelby očekávat. Těšte se i na nové zbraně a jejich vylepšování v průběhu zápasu. Podobné péče se dočkala i vozidla, mezi kterými naleznete ozbrojená auta, čtyřkolky a o něco víc futuristická vznášedla.

PlanetSide Arenu můžete předobjednávat na Steamu. Na výběr máte ze dvou balíčků v 50% slevě, z nichž první zpřístupňuje nové brnění pro všechny tři třídy (Assault, Medic, Engineer) a druhý, dražší, k tomu přidá vozidlo a kosmetické doplňky. V obou případech máte za předobjednání zajištěnou první sezónu Battle Passu. PlanetSide Arena vychází 26. března.