Phoenix Point

Verdikt

Pokud se povede všechno, jak je v plánu, budou mít fanoušci tahových strategií pré. Julian Gollop, který má v portfoliu práci na staré sérii X-COM, je jedním z nejpovolanějších, snad tedy nedojde k žádným komplikacím. Plná verze vyjde v polovině příštího roku, ale hru si díky programu předběžného přístupu můžete vyzkoušet klidně hned teď.

Počítač

WindowsWindows

Oficiální stránky

Konzole

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Snapshot Games
Štítky: tahová, sci-fi, strategie

Série XCOM se nejen u nás v redakci těší velké oblibě, takže netrpělivě vyhlížíme Phoenix Point následující jeho duchovní odkaz. Jak by taky ne, když autor Julian Gollop pracoval na původní, staré sérii X-COM. Teď spolu se studiem Snapshot uvolňuje třetí verzi early accessu a k tomu přihazuje trailer, kde se především snaží zdůraznit, čím se od XCOMu vlastně liší.

Taktické střílečky plné procent zažívají menší žánrovou renesanci, ale nestát se jen dalším kopírujícím klonem může být těžké. I když kdo jiný by měl mít na rozvíjení původní myšlenky větší právo, než jeden z jejích otců. Phoenix Point si v rukávu schovává pár es, která ho možná neodliší na první pohled, na první zahrání už ale ano.

Soubojový systém má být kupříkladu méně abstraktní, přestože také operuje s oblíbenými procenty. Můžete mířit manuálně na jednotlivé části emzáckých a lidských těl v rozhraní, které připomíná VATS z Falloutu, pravděpodobnost zásahu se počítá podle dovednosti střelce a použité zbraně. A je možné nepřátelům klidně ustřelovat různé štíty anebo končetiny.

Video zdůrazňuje také přítomnost mutací. V průběhu času se vaši protivníci budou vyvíjet a adaptovat na vaši taktiku, což je systém, který připomíná Metal Gear Solid V. Jejich vývoj totiž nebude lineární a pro všechny stejný. Některé mutace budou záležitostí náhody, jindy mimozemšťanům zdegeneruje část, která ve střetu s vámi dlouhodobě nebyla efektivní. Změny budou jak vizuální, tak funkční, někdy jim přibydou nové zbraně a typy poškození, jindy zesílí brnění třeba na hlavě.

Video slibuje taky epické bossy a strategické rozhraní s mapou světa, které nápadně připomíná to z druhého XCOMu. Phoenix Point je v tuto chvíli v předběžném přístupu. Oficiální vydání se pak plánuje na PC a Xbox One v červnu příštího roku.