Outcast - Second Contact

Verdikt

Chystaný remake legendární akční adventury. Vydání se prozatím plánuje na březen 2017.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Appeal
Štítky: sci-fi, adventura, akční

Je nesmírně obtížné určit kritéria, podle kterých by mělo být počítačovým hrám udělováno adjektivum „kultovní.“ Ani kolem Planescape: Torment nebo System Shock se doufejme nevytvořil opravdový kult, který by daným hrám přinášel krvavé lidské oběti. I přes terminologické nejasnosti ale existují tituly, které si tohle označení zaslouží, a mezi ně určitě lze zařadit i akční adventuru Outcast. A ten se 18 let po svém vydání dočká remaku jménem Outcast – Second Contact.

Přitom to s tímhle průkopníkem her v otevřeném světě dlouho vypadalo bledě. Po neúspěšném Kickstarteru byla existence celého projektu na vážkách. Ale ačkoliv vývojáři ze znovuzrozeného studia Appeal nebyli schopni přesvědčit hráčskou veřejnost, nakonec se jim to povedlo u vydavatele.

Oč vlastně jde? Pro všechny fanoušky originálu to asi bude stará známá písnička, ale zápletka vypadá zhruba takhle: pozemští vědci objevili obyvatelnou planetu v paralelním vesmíru, jenže sonda, kterou tam americká vláda vyslala, byla zničena. A někdo musí vyšetřit, co a jak. Takže na scénu přicházíte vy, bývalý příslušník speciálních jednotek Cutter Slade. Ocitnete se ve zcela novém světě plném inteligentních mimozemšťanů, divokých zvířat a neznámé technologie. Ve světě, který můžete prozkoumávat zcela podle libosti, pokud tedy nebudete neopatrní a něco vás nesežere.

Zatím toho o nové hře zas tolik nevíme. Ale už teď je jasné, že ne všechno bude vypadat tak, jak na to vzpomínají pamětníci – a teď nejde jen o grafiku a hratelnost vylepšené téměř dvaceti lety technologického vývoje. Outcast – Second Contact zkrátka nebude jen otrocká kopie svého dědečka. Pokud byste se o téhle hře a jejím vývoji chtěli dozvědět další podrobnosti, tak pozorně sledujte dění na Gamescomu. Právě v Kolíně nad Rýnem totiž brzy budou odhaleny další informace. Prozatím vám musí stačit, že hra by měla vyjít na PC, PS4 i Xbox 1 v průběhu března příštího roku.