Onirim

Verdikt
75

Onirim je zajímavý karetní solitér, jehož pokoření vám nedá spát. Herní mechanismus není žádný zázrak, ale dokáže zabavit. Byl by však mnohem lepší s menší porcí náhody.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Asmodee Digital
Štítky: karetní

Sny jsou uvěřitelně neuvěřitelné světy, kam se vydává naše mysl, když zrovna neřeší problémy všedního života. Někdy jsou pěkné, jindy velice nepříjemné. A právě z těch nepříjemných se snažíte uniknout v solitérní karetní hře Onirim.

Onirim vás přivítá příjemnou modrou podložkou, na které hrajete snové karty. Těch držíte vždy pět a nehledě na to, kolik jich zahrajete či zahodíte, vždy si okamžitě dobíráte do pěti. Jelikož je hra solitérní, vždy jste na tahu vy a vaším jediným protivníkem je čas, tedy počet karet ve vašem balíčku, který se drastickým tempem zmenšuje.

S kartami můžete dělat jen dvě věci – zahrát jednu kartu do řady již zahraných karet nebo zvolenou kartu zahodit. Karty jsou pouze čtyř barev a každá barva obsahuje tři stejné symboly (klíč, slunce a měsíc). Hru porazíte tak, že utečete z prapodivného snu. To znamenám, že musíte otevřít 8 dveří, dvě v každé barvě. Klíčem k nim jsou právě karty. Pokud se vám povede zahrát po sobě tři karty jedné barvy, otevřou se vám dveře této barvy.

Jsou tu ale pravidla. Nesmíte zahrát dvakrát po sobě kartu se stejným symbolem, čímž se tvoření trojic dost ztěžuje. Naštěstí je zde i druhá možnost otevření dveří. Pokud si karty jen tak doberete na ruku a zároveň držíte klíč stejné barvy, tak se dveře také odemknou. Klíč má ještě dvě důležité vlastnosti, z nichž jedna se aktivuje při dobrovolném odhození. V takovém případě se podíváte na vrchních pět karet, z nichž jednu odhodíte a zbylé čtyři vrátíte v libovolném pořadí, čímž získáte slušný strategický náskok.

A proč byste měli jednu zahodit, ptáte se? Protože kromě 76 běžných karet, které vám nijak neubližují, je do balíčku zamícháno ještě 10 nočních můr. Když si jednu z nich doberete, musíte ji odehnat. Buď z ruky zahodíte klíč bez efektu, všechny karty, nebo vrchních pět karet z balíčku anebo vrátíte již odemčené dveře zpět do balíčku.

A to je celé. Možná to zní složitě, ale po několika partiích si na pravidla zvyknete. Hra počítá procentuální úspěšnost, která s každou hrou nepříjemně klesá. Porazit plnohodnotnou hru není vůbec lehké, musíte počítat karty, využívat správně klíče a být připravení na každou noční můru. Po desítkách pokusů to jistě zvládnete levou zadní a v takovou chvíli si můžete přikoupit rozšiřující balíček Glyph, který přidává 4 nové dveře a 12 karet s novým symbolem.

Platební model: Základní hru si můžete pořídit za 30 korun. V době psaní recenze je k dispozici jeden rozšiřující balíček Glyph, který můžete získat zdarma za vytvoření/přihlášení účtu u Asmodee Digital nebo za menší poplatek.

Recenzováno na: Lenovo TB3-X70L